Konsultacje społeczne

Konsultacje Programu PL-BY-UA na lata 2021–2027

2020.11.23 14:00 , aktualizacja: 2020.12.02 22:15

Autor: Breata Ługowska (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Konsultacje Programu PL-BY-UA na lata 2021-2027

Wkrótce rozpoczną się konsultacje publiczne części strategicznej dokumentu Programu Współpracy Transgranicznej Interreg NEXT Polska-Białoruś-Ukraina 2021-2027. Celem konsultacji publicznych jest zebranie opinii i uwag na temat kierunków wsparcia proponowanych w ramach Programu. Komentarze zgłoszone w ramach konsultacji zostaną wzięte pod uwagę przez Wspólny Komitet Programowy odpowiedzialny za przygotowanie nowego Programu.

W konsultacjach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani rozwojem polsko-białorusko-ukraińskiego pogranicza, w szczególności przedstawiciele władz centralnych, samorządów terytorialnych i ich jednostek, partnerów społeczno-gospodarczych, służb i instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, środowisk akademickich.

Konsultacje zostaną przeprowadzone na dwa sposoby:

1)      przez stronę Programu www.pbu2020.eu/pl, gdzie niebawem zostanie opublikowany projekt Programu oraz formularz on-line do zgłaszania uwag;

2)      przez konferencje konsultacyjne on-line:

  • w języku polskim – 2 grudnia 2020;
  • w języku ukraińskim – 3 grudnia 2020;
  • w języku rosyjskim – 4 grudnia 2020.

W przypadku wyboru tej drugiej opcji, już teraz zapraszamy do rejestracji na konferencje poprzez formularz dostępny tutaj. Termin zgłoszenia upływa 26 listopada 2020 r. UWAGA: wysłanie zgłoszenia nie oznacza automatycznego udziału w konferencji. Po weryfikacji zgłoszenia każda zgłoszona osoba dostanie osobny email z potwierdzeniem udziału w konferencji.

 

Zachęcamy do czynnego udziału w wybranej formie konsultacji.

 

 

Liczba wyświetleń: 104

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.