Ekokonkursy

„Wisła – rzeka, która urzeka” – IX edycja konkursu

2017.04.13 13:45 , aktualizacja: 2017.06.23 11:41

Autor: Natalia Marszałek (PE), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w cyklicznym konkursie o tematyce ekologicznej przeznaczonego dla placówek przedszkolnych z terenu województwa mazowieckiego.


Tematyka tegorocznej edycji inicjatywy nawiązuje do ogólnopolskiej koncepcji ustanowienia roku 2017 „Rokiem Rzeki Wisły”. Prace konkursowe powinny przede wszystkim nawiązywać do tematu konkursu, uwzględniając problemy ekologiczne i walory przyrodnicze Wisły.

 

Ideą przedsięwzięcia jest popularyzowanie wiedzy w obszarze ochrony wód, z uwzględnieniem walorów turystycznych Wisły. Chcemy przyczynić się do rozwijania wśród dzieci postaw ekologicznych wobec środowiska naturalnego, w tym zdolności plastycznych oraz kreatywności w połączeniu z aktywną edukacją ekologiczną.

 

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie placówki przedszkolne z terenu województwa mazowieckiego. Zainteresowane przedszkola prosimy o zapoznanie się z Regulaminem konkursu oraz przygotowanie prac zgodnie z zawartymi w nim wytycznymi.

 

Zgłoszenia wraz z pracą konkursową należy składać wyłącznie na karcie zgłoszeniowej w terminie od 24 kwietnia do 26 maja br. (w przypadku prac przekazanych przez operatora pocztowego – decyduje data stempla pocztowego), na adres organizatora: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Kłopotowskiego 5, 03-718 Warszawa. 

Dla laureatów konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody.

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Departamencie Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w Wydziale Polityki Ekologicznej i Ochrony Przyrody.
Osoby do kontaktu:

Paweł Szcześniak  (22) 59-79-058, ,

Katarzyna Kowalczuk (22) 59-79-065, ,

Mariusz Wielogórski (22) 35-63-836, .

 

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa stanowią załączniki do uchwały nr 515/232/17  Zarządu Województwa Mazowieckiego z 11 kwietnia 2017 r.

 

Cykliczny konkurs o tematyce ekologicznej przeznaczony dla placówek przedszkolnych z terenu województwa mazowieckiego –
IX edycja pn.: „Wisła – rzeka, która urzeka” jest dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19 574,43 zł.

 

 

Artykuły powiązane

Mazowieckie ekoprzedszkolaki z nagrodami

21-06-2017
„Wisła – rzeka, która urzeka” to hasło tegorocznej edycji konkursu ekologicznego Samorządu Województwa Mazowieckiego. Poznajmy laureatów!
więcej o: Mazowieckie ekoprzedszkolaki z nagrodami

Liczba wyświetleń: 1649

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.