Inne

Konkurs na najlepszą orkiestrę dętą

2016.04.07 15:50 , aktualizacja: 2016.04.11 13:23

Autor: Opr. Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Marcin Molski

Instrumenty dęte i perkusyjne, kilkudziesięciu muzyków, dyrygent i koniecznie mażoretki, tak wygląda skład tradycyjnych orkiestr dętych. Po rocznej przerwie, Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich na Mazowszu organizuje ponownie konkurs na najlepszą orkiestrę dętą w województwie.

 

Nagrody czekają

Konkurs podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym przyjmowane są zgłoszenia pisemne. W drugim odbędą się przesłuchania uczestników, spośród których jury konkursu wybierze najlepszych. Jest o co walczyć. Pula nagród w konkursie to 12 tys. zł. Pierwsza nagroda wyniesie do 6 tys. zł, druga – do 4 tys. zł, a trzecia – do 2 tys. zł.

 

O konkursie

Do rywalizacji mogą stanąć orkiestry dęte z terenu województwa mazowieckiego, które działają przy gminach, remizach czy ośrodkach kultury. Orkiestry muszą udokumentować swoją działalność poprzez prezentację kronik, sprawozdań czy relacji w mediach. Konkurs „Na najlepszą orkiestrę dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich” organizowany jest już po raz trzeci.

 

Dobra tradycja

We wcześniejszych edycjach zespoły przystępujące do rywalizacji zaprezentowały komisji i publiczności niezapomniane widowisko. Było barwnie, rytmicznie i głośno. Wśród wykonywanych utworów znalazły się zarówno standardy muzyki klasycznej, jak i przeboje muzyki rozrywkowej w ciekawych aranżacjach. Należy pamiętać, że działalność orkiestr dętych nie ogranicza się jedynie do grania. Liczy się też efekt wizualny. Dlatego nie zabrakło kolorowego umundurowania, pokazów musztry i układów choreograficznych. Pierwszą edycję wygrały ex aequo orkiestry OSP Gozdowo i OSP Nadarzyn, a drugą – Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia.

 

Zgłoszenia przyjmujemy 3 lipca br. Można je dostarczać osobiście lub listownie na adres:

 

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich

ul. Skoczylasa 4, 03–469 Warszawa

z dopiskiem „Konkurs dla orkiestr dętych”.

Regulamin i karta zgłoszeniowa

Liczba wyświetleń: 354

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.