Konkurs „Stolica Kultury Mazowsza”

Powiat legionowski „Stolicą Kultury Mazowsza”

2016.12.28 13:30

Autor: Dorota Wojda (KP), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

O zaszczytny tytuł „Stolicy Kultury Mazowsza” ubiegało się 6 powiatów z terenu województwa mazowieckiego: garwoliński, legionowski, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński i miasto Radom. Zwyciężył – legionowski.

 

Powiat i jego gminy nieustannie rozwijają się i inwestują środki finansowe na budowę szeroko pojętej infrastruktury. Przykładem  jest budowa nowoczesnego, wielofunkcyjnego kompleksu sportowego Arena Legionowo. Najnowszą inwestycją i dumą powiatu jest Centrum Komunikacyjne w Legionowie, oddane do użytku w tym roku. Mieści się tu „Poczytalnia” – dwupoziomowa, supernowoczesna strefa multimedialna z biblioteką. To jedyna taka przestrzeń kulturalno-naukowa w województwie mazowieckim, łącząca funkcje dworca kolejowego i kompleksowego centrum kulturalnego.

 

Bogactwo i różnorodność wydarzeń ujętych w preliminarzu przedsięwzięć kulturalnych odbywających się na terenie powiatu legionowskiego, a także zaangażowanie lokalnych gmin wpłynęły na to, że oferta Legionowa okazała się najciekawsza. Specyfika regionu oraz  atrakcyjne tereny – to dodatkowe atuty miasta.  

 

W ramach realizacji projektu organizowane będą inicjatywy o charakterze lokalnym i ogólnopolskim, np. „Ultramaraton Powstańca 2017”, „Mazur 2017”, 100. Rocznica „Kryzysu Przysięgowego” czy „5 Bieg Wojciechowy”.

 

Tegoroczny laureat konkursu „Stolica Kultury Mazowsza” otrzyma na realizację projektu wsparcie od Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 100 tys. zł.

Liczba wyświetleń: 378

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.