Konkurs „Stolica Kultury Mazowsza”

Powiat Żyrardowski „Stolicą Kultury Mazowsza” w roku 2020

2019.12.30 12:20

Autor: Sylwia Stanibuła-Urban (KP), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

O zaszczytny tytuł Stolicy Kultury Mazowsza ubiegały się trzy powiaty z terenu województwa mazowieckiego: Urząd Miasta Ostrołęka, Powiat Otwocki, Powiat Żyrardowski.

 

Tytuł Stolicy Kultury Mazowsza otrzymał powiat żyrardowski.

 

Oferta Powiatu Żyrardowskiego jest bardzo bogata i zróżnicowana. Każda z trzech gmin powiatu ma w swojej ofercie wydarzenia odbywające się cyklicznie, które zdążyły już zyskać popularność: XI Piknik Ekologiczny, Festiwal „Wszystkie Mazurki Świata”, V Festiwal Tańca czy Europejskie Dni Dziedzictwa to dzięki tym wydarzeniom preliminarz przedsięwzięć kulturalnych ma ogromną wartość. Dzięki zaangażowaniu lokalnych gmin to właśnie Żyrardów przedłożył najciekawszą ofertę. Poziom i jakość zadań rekomendowanych przez powiat żyrardowski był najbogatszy i najlepszy. To szczególne wyróżnienie dla Powiatu.

 

Tegoroczny laureat konkursu „Stolica Kultury Mazowsza” otrzyma na realizację projektu wsparcie od Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 100 000 zł.

Liczba wyświetleń: 225

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.