Nagrody i stypendia

Znamy laureatów IV edycji Nagrody Twórczej

2020.11.18 11:05 , aktualizacja: 2020.11.25 11:14

Autor: Anna Grzywacz (KP), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

Infografika z napisem i trzema fotkami, na których trzy mode kobiety w akcji; plastyczka, tancerka i skrzypaczka. IV edycja konkursu Nagroda...

Młodzi, utalentowani, pełni pasji, kreatywni – tacy są tegoroczni laureaci „Nagrody Twórczej”: tancerka Aleksandra Kazimierska, graficzka Irena Lawruszko i wokalista Filip Rutkowski. Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

W konkursie mogli wziąć udział artyści z Mazowsza, którzy nie ukończyli 35. roku życia, a swoje osiągnięcia potwierdzili nagrodami i wyróżnieniami na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim czy międzynarodowym. Komisja, w skład której wchodzili przedstawiciele: Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki, środowisk twórczych i artystycznych oraz Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego wyłoniła trzech najlepszych młodych artystów z Mazowsza.

 

Laureaci IV edycji Nagrody Twórczej

 

Tancerka, graficzka i wokalista. Tegorocznymi laureatami Nagrody Twórczej zostali:

  1.  Aleksandra Kaźmierska – od lat doskonali się w technice tańca współczesnego: jazz, contemporary ballet (modern), tworzy etiudy taneczne, artistic dance show – małe przedstawienia taneczne łączące kilka stylów tańca. Bierze aktywny udział w licznych konkurach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Reprezentowała Polskę na wielu konkurach międzynarodowych, bardzo często wchodząc do finału i zajmując czołowe lokaty. Promując piękno i różnorodność przesłania tanecznego bierze czynny udział w życiu kulturalnym swojego rodzinnego miasta Płocka, np.: podczas wystaw w Muzeum Mazowieckim w Płocku, Płockiej Galerii Sztuki, lokalnych imprezach typu „Dni Historii Płocka” czy Noc Muzeów. Swoją pasją dzieli się z innymi, angażując wszystkich chętnych do udziału w prowadzonych przez siebie różnych zajęciach artystycznych. Z tańcem wiąże swoją przyszłość i kierunek przyszłych studiów. Planuje nadal rozwijać się poprzez udział  w warsztatach i projektach prowadzonych przez profesjonalnych tancerzy i choreografów z Polski i z poza jej granic.
  2. Irena Lawruszko – pracę magisterską na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie obroniła z grafiki warsztatowej w technikach trawionych i rozpoczęła studia doktoranckie w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest autorką wystaw indywidualnych, które odbyły się w Polsce i na Ukrainie. Brała udział w międzynarodowych konkursach i wystawach zbiorowych, m.in. w Irlandii, Japonii, Rumunii, Białorusi, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Argentynie, na Sycylii (Włochy), Szwecji, Bułgarii i Ukrainie. Uczestniczyła w plenerach, festiwalach kulturalnych i warsztatach, m. in. w warsztatach graficznych w szwedzkim Falun w 2015 r., a także prowadziła warsztaty graficzne dla dzieci i młodzieży.
  3. Filip Rutkowski – student Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Zdobywca II nagrody (pierwszej nie przyznano) na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” w Warszawie 2019 r. Dwukrotny laureat I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie im. Zdzisława Skwary w kategorii „Uczniowie Szkół Średnich Muzycznych”. Laureat Wyróżnienia na Makroregionalnych przesłuchaniach CEA (Centrum Edukacji Artystycznej) w Warszawie. Laureat 9 miejsca (na 140 uczestników z 28 krajów) na „Online Lions Competition”. Za swoje osiągnięcia został nagrodzony Stypendium Burmistrza Miasta Mława w 2019 r.

Liczba wyświetleń: 652

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.