Aktualności
Międzynarodowa Wystawa Astana EXPO 2017 - Program promocji gospodarczej
2016.12.29 13:30 , aktualizacja: 2016.12.29 13:39
Autor: Agnieszka Jędrzejczak, (KM), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
W związku z udziałem Polski w Międzynarodowej Wystawie Astana EXPO 2017, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza zainteresowane firmy oraz podmioty wpisujące się w tematykę Wystawy do uczestnictwa w programie promocji gospodarczej.
Międzynarodowa Wystawa Astana EXPO 2017 zorganizowana zostanie w stolicy Kazachstanu od 10 czerwca do 10 września 2017 r.
Tematem przewodnim Wystawy jest „Energia Przyszłości”, w co wpisują się także następujące zagadnienia: redukcja emisji CO2, życie zgodnie z zasadami efektywności energetycznej, energia dla wszystkich.
Udział Polski – jako jednego z ponad 100 państw i organizacji uczestniczących w wydarzeniu – stanowić będzie znakomitą okazję do promocji wizerunku Polski oraz zaprezentowania naszego kraju jako istotnego partnera w światowej dyskusji na temat zapewnienia globalnego bezpieczeństwa energetycznego i ochrony środowiska.
Adresaci programu promocji gospodarczej Astana EXPO 2017
Do uczestnictwa w wydarzeniach związanych z realizacją polskiego programu gospodarczego zapraszamy w szczególności podmioty z następujących branż:
- Odnawialne źródła energii (OZE)
-
energetyka wiatrowa;
-
technologie związane z przetwarzaniem biomasy i wytwarzaniem energii z odpadów pochodzenia zwierzęcego i roślinnego;
-
technologie solarne;
-
oprogramowanie do zarządzania OZE.
- Energetyka tradycyjna
-
czyste technologie węglowe,
-
technologie wychwytywania, składowania CO2 (CCS),
-
digitalizacja rynku energii.
- Maszyny i urządzenia górnicze
- Inteligentne sieci energetyczne, efektywność energetyczna urządzeń
- Budownictwo
-
efektywność energetyczna budynków;
-
rewitalizacja terenów poprzemysłowych.
Program gospodarczy
Program gospodarczy realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w związku
z udziałem Polski w Międzynarodowej Wystawie Astana EXPO 2017 złożony jest z dwóch komponentów:
-
Komponentu ogólnego (promocji branży) – w tej części planowana jest organizacja wydarzeń ogólnych mających na celu promocję polskich osiągnięć w ramach branż związanych z tematyką Wystawy.
Zaplanowane wydarzenia: Narodowe stoiska informacyjno-promocyjne na targach branżowych w Kazachstanie, Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze. -
Komponentu dla firm (skierowanego do indywidualnych przedsiębiorców) - możliwość skorzystania ze wsparcia dla firm reprezentujących sektory odnawialnych źródeł energii, energetyki tradycyjnej, górnictwa, czystych technologii węglowych, wychwytywania, składowania i utylizacji CO2, budownictwa i rewitalizacji terenów poprzemysłowych.
Udział przedsiębiorców w programie promocji gospodarczej zostanie sfinansowany ze środków poddziałania 3.3.3 „Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – ,,Go to Brand” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, za którego realizację odpowiada Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Kto może ubiegać się o dofinansowanie? Jak i kiedy złożyć wniosek o dofinansowanie?
O dofinansowanie do udziału w EXPO 2017 Astana w ramach poddziałania 3.3.3: Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand mogą ubiegać się wyłącznie podmioty spełniające kryteria mikro-, małego oraz średniego przedsiębiorcy.
Nabór wniosków o dofinansowanie prowadzony jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem Generatora Wniosków udostępnionego za pośrednictwem strony internetowej PARP w terminie: od 12 stycznia 2017 r. do 13 lutego 2017 r. (w ostatnim dniu naboru do godz. 16:00:00).
Szczegółowe informacje na temat zasad składania wniosków o dofinansowanie znajdują się na stronie internetowej.
Osoby zainteresowane uzyskaniem większej ilości informacji na temat programu gospodarczego EXPO 2017 Astana zapraszamy do odwiedzenia .
Liczba wyświetleń: 61
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.