Pozostałe

Projekty w ramach INTERREG III CADES

2005.10.19 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator


  • Public Transport
    Public Transport „Tworzenie sieci w publicznej komunikacji pasażerskiej”
    Projekt ma być realizowany w ramach:
    Priorytetu 2: Wydajne i zrównoważone systemy transportu oraz dostęp do społeczeństwa informacyjnego
    Działanie 2.1: Rozwój sprawnych systemów transportowych wspomagających zrównoważony rozwój.


  • Knowledge-Net of Social Inclusion for Security
    „Knowladge-Net Of Social Inclusion for Security – K.N.O.S.I.S”
    Projekt odnosi się do szeregu aspektów imigracji ludności, w tym szczególnie imigracji kobiet. Celem jest stworzenie sieci punktów/agencji, zarówno w krajach Europy Wschodniej jak i Zachodniej zapewniających dostęp do informacji oraz bezpośrednią pomoc imigrantom w zakresie administracyjnym, rynku pracy, ekonomiczno – finansowym, prawnym oraz zagadnień kulturowych. Działania mają być skierowane zarówno na kraje docelowe jak i kraje pochodzenia imigrantów. Zamierzone cele mają zostać osiągnięte głównie poprzez wymianę informacji między partnerami oraz zacieśnienie kontaktów pomiędzy krajami docelowymi i krajami pochodzenia imigrantów.
    Partnerem wiodącym projektu jest:
    University of Trento – Faculty of Engineering, IT Dept (Włochy)


  • City Beach


  • Historical Urban
    „Revitalization of historical cities as chance to promote a sustainable urban development - His.Urban”
    Celem projektu jest poszukiwanie i analizowanie innowacyjnych strategii oraz wypracowywanie praktycznych pilotażowych działań pokazowych projektów na rzecz rewitalizacji historycznych centrów miast. Główne problemy to zagrożenie tradycyjnych funkcji społecznych, gospodarczych, kulturalnych i politycznych, które centra te pełnią; rozbudowa obszarów podmiejskich; segregacja społeczna, równomierny układ policentryczny.
    Propozycję projektu złożyła niemiecka firma budowlano – gruntowa, świadcząca usługi dla miast Deutsche Bau- und Grundstucks-AG. Dane do kontaktu z koordynatorem projektu podane są w załączonym opisie.


  • E-Village
    „Regeneration of medieval villages in a knowledge based society- E-Village”
    Projekt odnosi się do szeroko rozumianej odnowy, ochrony i promocji średniowiecznego dziedzictwa kulturowego poprzez zintegrowane działania w zakresie informacyjnym, technologicznym oraz prac konserwacyjnych. Celem jest stworzenie pilotażowych obiektów pod nazwą "Metaborgo". Według zamierzeń "Metaborgo" będzie odrestaurowaną, średniowieczną wsią, stanowiącą integralną część dziedzictwa kulturowego Europy, spełniającą jednocześnie aktywna rolę w procesie podnoszenia poziomu wiedzy współczesnych społeczeństw. Projekt przewidziany jest do realizacji w dwóch fazach. Pierwsza skupiać będzie badania w podjętej tematyce, druga stanowi stworzenie pilotażowego obiektu.
    Partnerem wiodącym projektu jest:
    Sorella Natura Foundation, Asyż (Włochy)


  • ENEA
    Dwa projekty w zakresie ochrony środowiska naturalnego, szczególnie w odniesieniu do parków i rezerwatów, zgłoszone przez ENEA (National Agency for New Technologies and Environment)
    “EASTCHARTER”
    Projekt dotyczy zagadnień związanych z turystyką, szczególnie na terenach chronionych, koncentrując się na zagadnieniach związanych z wdrożeniem Europejskiej Karty na rzecz zrównoważonej turystyki
    “EMASCADSES”
    Projekt ma na celu rozpowszechnienie informacji na temat sestemu EMAS (Europejski System Zarządzania Środowiskowego) na przykładzie Włoch. Szczególny nacisk położony jest na popularyzację i ewentualną częściową lub całkowitą aplikację funkcjonującego obecnie we Włoszech systemu zarządzania środowiskiem naturalnym.


  • MECCE
    “Centra edukacyjno-informacyjne dla przedsiębiorstw.”
    Celem projektu jest stworzenie centrów informacyjno-szkoleniowych świadczących usługi dla małych i średnich przedsiębiorstw. W konsekwencji działania przeprowadzone w ramach projektu przyczynią się do wyrównania szans przedsiębiorstw z różnych krajów europejskich.


  • European minorities Bolzano IT
    „Odziaływanie migracji na zastaną społeczność, na obszarach charakteryzujących się obecnością historycznych, europejskich mniejszości narodowych.”
    Projekt dotyczy międzynarodowej migracji ludność, a szczególnie wzajemnych wpływów ludności napływowej i dotychczasowych mieszkańców koncentrując się na historycznych mniejszościach narodowych, obecnych na danym terenie. Głównym celem jest ograniczenie negatywnych wpływów migracji z uwzględnieniem problemów dyskryminacji.


  • eSkills
    Celem projektu jest podniesienie poziomu dostępu i posługiwania się informacjami oraz nowymi technologiami, przez małe i średnie przedsiębiorstwa, szczególnie w zakresie optymalizacji rozwiązań logistycznych i transportowych.


  • Tanet
    „Międzynarodowa sieć lotnisk- Tanet”
    Propozycja dotycząca utworzenia wschodnioeuropejskiej sieci transportowej opartej na małych i średnich lotniskach, współpracujących w celu podniesienia poziomu międzynarodowego transportu i wymiany, utworzenia jednolitych regulacji prawnych, ograniczenia negatywnych wpływów na środowisko naturalne, zwiększenia efektu synergii pomiędzy działalnością lotnisk a obszarami, na których one funkcjonują.


  • European Data Bank
    Building shared codifying system - Codification of buildings products and construction process European building data bank"
    Celem projektu są przedsięwzięcia służące ujednoliceniu systemów kodyfikacji, dokumentacji, certyfikacji, planowania, zamówień, terminologii i systemu oznaczeń produktów oraz materiałów budowlanych i konstrukcyjnych oraz środków niezbędnych w procesie ich wytwarzania. Głównymi celami projektu jest eliminacja istniejących niespójności w procesie przekazywania danych, stworzenie międzynarodowego banku danych w/w systemów oraz zawartych kontraktów harmonizującego dane na etapie ich zbierania i przetwarzania, ułatwienie komunikacji pomiędzy partnerami w aspekcie różnic technicznych i kulturowych, ułatwienie wymiany technologii software, usprawnienie procesu kontroli i legalizacji systemów. Zamierzone cele mają być osiągnięte między innymi poprzez prace analityczne nad istniejącymi regulacjami, badania i plany proponowanych rozwiązań, prace nad budową europejskiego banku danych, rozpowszechnienie stworzonych rozwiązań w krajach uczestniczących w projekcie.
    Partnerem wiodącym jest Region Lombardia - Departament Mieszkalnictwa i Robót Publicznych.


  • Net-Idea
    „Network of integrated region urban Development approaches in the CADSES-region-NET_IDEA”
    Projekt dotyczy małych i średnich miast (20 000 – 150 000 mieszkańców). Przy zastosowaniu metody opisanej w załączonej informacji partnerzy projektu będą m. in. Wspólnie wypracowywać, analizować i próbnie wdrażać indywidualne Zintegrowane Projekty Rozwoju Miejskiego oraz stworzą w oparciu o nie sieć Zintegrowanego Rozwoju Miejskiego.
    Projekt zastał zgłoszony przez niemiecką korporację B.B.s.M GnbH zajmującą się doradztwem dla miast. Dane do kontaktu podane są w załączonym opisie projektu.


  • ECoORD
    „Establishing complex Organizations for Rural Development”
    Celem projektu jest między dyscyplinarna współpraca europejskich regionów wiejskich w podejmowaniu kluczowych, wspólnych dla nich wyzwań w oparciu o charakterystyczne dla każdego z regionów elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego. Projekt odnosi się do Schematu Rozwoju Przestrzeni Europejskiej.
    Partnerem Wiodącym jest Corvinus University of Budapest (Węgry).


  • eEDANET.eu

Liczba wyświetleń: 295

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.