Informacje, ogłoszenia i przedsięwzięcia

SELLFOOD Platforma Żywnościowa

2020.02.13 15:30 , aktualizacja: 2020.02.20 14:02

Autor: Anna Gawlicka, RW, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

Platforma Żywnościowa to projekt, który powstał z inicjatywy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i został wpisany do Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020 (z perspektywą do 2030 r.). Celem projektu jest utworzenie platformy handlu (giełdy), która umożliwi uczestnikom rynku rolno-spożywczego zawieranie kontraktów typu SPOT. 

 

Projekt realizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w konsorcjum z Instytutem Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego i Instytutem Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – PIB. Partnerem, głównym wykonawcą i operatorem Platformy Żywnościowej jest konsorcjum Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z Izbą Rozliczeniową Giełd Towarowych S.A. i Towarową Giełdą Energii S.A.

 

Działanie jest finansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu “Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” GOSPOSTREG zgodnie z umową GOSPOSTREG 1/285521/2/NCBR/2018.

 

Projekt ten składa się z dwóch faz: badawczej i przygotowania do zastosowania wyników badań w praktyce.

 

Uruchomiono stronę internetową projektu www.platformazywnosciowa.com.pl oraz telefoniczny punkt informacyjny tel. (22) 376-76-76, (22) 376-71-30.

Zapytania odnośnie szczegółów projektu można również kierować na adres e-mail platforma.zywnosciowa@kowr.gov.pl   

 

Platforma Żywnościowa będzie funkcjonowała na Towarowej Giełdzie Energii jako wyodrębniony Rynek Towarów Rolno-Spożywczych (RTRS), stanowiący segment Rynku Towarów Giełdowych TGE, i przeznaczona będzie do prowadzenia obrotu wybranymi produktami rolno-spożywczymi, spełniającymi wysokie, jednakowe, powtarzalne wymagania jakościowe określone przez Giełdę, a będące zdeponowanymi w profesjonalnych magazynach mających odpowiedni potencjał i posiadających autoryzację Giełdy.

Liczba wyświetleń: 49

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.