Z posiedzeń zarządu

67 posiedzenie Zarządu, 7 sierpnia 2007 r.

2007.08.10 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: JakubWojna

W dniu 7 sierpnia 2007 roku odbyło się 67 posiedzenie Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Informacje

Przedmiotem posiedzenia Zarządu były m.in. informacje dotyczące:

  • „Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w Województwie Mazowieckim OSP - 2007”

    Program ma na celu poprawę stanu bezpieczeństwa publicznego, poprzez wsparcie finansowe gmin w zakresie finansowania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, umożliwiające doposażenie w niezbędny sprzęt bojowy, przeciwpożarowy oraz ratownictwa drogowego.

  • rekomendowanych ofert na realizację zadań w zakresie pomocy społecznej

    W ramach ogłoszonego otwartego konkursu ofert na realizację zadania pn. „Pomoc osobom ubogim, bezdomnym i zagrożonym bezdomnością w okresie jesienno - zimowym” będącego przedmiotem postępowania konkursowego wpłynęło ogółem 19 ofert, w tym jedna po terminie. Zespół opiniujący podjął decyzję o rekomendowaniu Zarządowi Województwa Mazowieckiego 9 ofert na łączną kwotę 291 080,00 złotych.



Podjęte uchwały

Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął m.in. uchwały dotyczące:

  • wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Województwem Mazowieckim, a Gminą Wiśniew w sprawie współorganizowania II Festiwalu Produktów Regionalnych i Ekologicznych - Mościbrody 2007.

    Porozumienie z gminą Wiśniew dotyczy współorganizowania przez Województwo Mazowieckie II Festiwalu Produktów Regionalnych i Ekologicznych - Mościbrody 2007. Festiwal odbędzie się 19 sierpnia br. w Mościbrodach, ma on na celu promocję firm i indywidualnych wytwórców produktów regionalnych i ekologicznych. Impreza ma charakter wystawienniczy, edukacyjny i kulturalny.

  • pokrycia kosztów opracowania i druku informatora - poradnika o rolniczych grupach producenckich w Województwie Mazowieckim, uwarunkowaniach formalno - prawnych i organizacyjnych tworzenia i działalności tych grup oraz organizacji stoiska promocyjnego grup na dożynkach wojewódzkich w Makowie Mazowieckim w dniu 26 sierpnia br.

    Powstawanie i rozwój działalności grup producentów jest jednym z kierunków działań zapisanych w Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego. Podczas dożynek pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą wspólnie promować powstawanie i działalność grup producentów.

  • wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Województwem Mazowieckim a Gminą Odrzywół w sprawie promocji produktu regionalnego

    Porozumienie z Gminą Odrzywół dotyczy dofinansowania organizacji stoiska z produktem regionalnym i stoiska informacyjnego na Dożynkach Gminnych w Odrzywole, które odbędą się w dniu 26 sierpnia br. Stoiska mają na celu kultywowanie i popularyzowanie lokalnej żywności, produkowanej w sposób naturalny.

  • wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Województwem Mazowieckim a Gminą Karczew w sprawie współorganizowania „Dnia Pomidora Palikowego” odbywającego się 19 sierpnia 2007 roku w Glinkach oraz na wydatkowanie środków na realizację zadań ujętych w porozumieniu

    Porozumienie z Gminą Karczew dotyczy współorganizowania „Dnia Pomidora Palikowego” w Glinkach, który odbędzie się w dniu 19 sierpnia br. Glinki to miejscowość, w której na szeroką skalę rozwinięto uprawę pomidora gruntowego przy palikach. Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy producentami pomidora.

  • zawarcia porozumienia pomiędzy Województwem Mazowieckim a Gminą Korytnica w sprawie współorganizacji konkursu pt. „Prawidłowa gospodarka odpadami w gospodarstwach domowych na terenie gminy wiejskiej” oraz wydatkowania środków na jego realizację

    Uczestnicy konkursu przeprowadzą akcję edukacyjną wśród mieszkańców Gminy Korytnica. Celem inicjatywy jest promowanie selektywnej zbiórki odpadów oraz propagowanie hasła „Czysta gmina”.

  • zawarcia porozumienia pomiędzy Województwem Mazowieckim a Akademią Podlaską w Siedlcach dotyczącego współorganizacji czterech konkursów z zakresu gospodarki odpadami, organizowanych w ramach IX Festiwalu Nauki i Sztuki, w dniach 18 -21 października 2007 roku oraz wydatkowania środków na jego realizację

    Celem konkursów jest rozwijanie szacunku do przyrody i umiejętności harmonijnego z nią współżycia, budzenie ciekawości poznawczej i zainteresowań przyrodniczych młodzieży. Samorząd Województwa Mazowieckiego pokryje zakup nagród dla zdobywców pierwszego i drugiego miejsca.

  • zawarcia porozumienia z Miastem Podkowa Leśna na współorganizację konferencji „Dom, Ogród, Miasto - Styl życia XXI wiek” odbywającej się w dniach 10 - 16 września 2007 roku.

    Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości i popularyzacja wiedzy na temat zmian klimatycznych, energii odnawialnych, energooszczędności w budynkach, nowoczesnych technologii dla architektury i zrównoważonego rozwoju.

  • określenia terminu zakończenia okresów zbiorów roślin uprawnych w Województwie Mazowieckim w 2007 roku

    Terminy zakończenia zbiorów roślin uprawnych w Województwie Mazowieckim zostały określone po konsultacji z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Mazowiecką Izbą Rolniczą oraz Wydziałem Rolnictwa i Biologii SGH w Warszawie.

  • powierzenia Mazowieckiemu Centrum Polityki Społecznej wykonywania niektórych czynności związanych z przyznawaniem dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego podmiotom nie zaliczanym do sektora finansów publicznych na realizację zadań z zakresu: pomocy rodzinom niewydolnym wychowawczo oraz ograniczania zjawiska ubóstwa osób i rodzin, a także udzielenia pełnomocnictwa Dyrektorowi Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej do zawierania umów

    Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej jako regionalny ośrodek polityki społecznej realizuje zadania Samorządu Województwa Mazowieckiego w zakresie polityki społecznej.

  • zawarcia z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej porozumienia określającego zakres zadań oraz zasady współpracy przy realizacji Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich stanowiącego wykonanie postanowień umowy pożyczki nr 7358 POL. z dnia 7 kwietnia 2006r., zawartej między Rzeczypospolitą Polską a Międzynarodowym Bankiem Odbudowy i Rozwoju i realizowanym w latach 2006-2009

    W związku z realizacją PPWOW Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zaproponowało wybranym województwom podpisanie porozumienia o współpracy. Porozumienie to stanowi wykonanie postanowień umowy pożyczki nr 7358 POL, zawartej między RP a Międzynarodowym Bankiem Odbudowy i Rozwoju, dotyczącej finansowania PPWOW, realizowanego w latach 2006-2009. Celem jednego z komponentów PPWOW Programu Integracji Społecznej jest wsparcie gminnych władz samorządowych w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. W Programie przewidywany jest udział gmin będących w najtrudniejszej sytuacji ekonomicznej i społecznej.

  • wyboru ofert i udzielenia dotacji na realizację zadań w zakresie: pomocy rodzinom niewydolnym wychowawczo oraz ograniczania zjawiska ubóstwa osób i rodzin

    W ramach otwartego konkursu ofert na realizację Programu pomocy dziecku i rodzinie niewydolnej wychowawczo i Programów wspierających samorządy lokalne w działaniach na rzecz ograniczania zjawiska ubóstwa osób i rodzin z powodu alkoholizmu Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył kwotę w wysokości 533 172 złotych.

  • wyboru ofert i udzielenia dotacji na realizację zadań w zakresie pomocy społecznej

    W ramach ogłoszonego otwartego konkursu ofert na realizację zadania pn. „Pomoc osobom ubogim, bezdomnym i zagrożonym bezdomnością w okresie jesienno - zimowym” będącego przedmiotem postępowania konkursowego Zarząd Województwa Mazowieckiego udzielił dotację 9 podmiotom w wysokości 291 080,00 złotych.

  • zakupu usługi polegającej na wykonaniu strony internetowej informującej o wydarzeniach kulturalnych instytucji kultury, dla których organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego wraz z wprowadzeniem danych

    Portal internetowy pn. „Kultura na Mazowszu” będzie informował o wydarzeniach, atrakcjach kulturalnych w naszym regionie. Utworzona zostanie również baza danych - katalog on-line , w której zamieszczone będą adresy instytucji kultury.

  • zaopiniowania zmian w Regulaminie Organizacyjnym Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

    Zmiany w Regulaminie dotyczą Działu Administracyjno - Gospodarczego i Działu Techniczno - Plastycznego.

  • zawarcia porozumienia pomiędzy Województwem Mazowieckim a Polskim Związkiem Łowieckim z okazji V Mazowieckiego Konkursu Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej w Radzyminie, która odbędzie się w ramach Bitwy Warszawskiej 1920r. oraz wydatkowania środków na realizację porozumienia

    Przedsięwzięcie ma na celu promocję historii ziemi mazowieckiej. Przedmiotem porozumienia z Polskim Związkiem Łowieckim jest zakup koncertu zespołu „Capella Zamku Rydzyńskiego” przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

  • zawarcia porozumienia pomiędzy Województwem Mazowieckim a Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dobrem, dotyczącego współorganizacji pikniku rodzinno - rekreacyjnego oraz wydatkowania środków na realizację porozumienia

    Piknik rodzinno - rekreacyjny odbędzie się w dniu 26 sierpnia br. w Dobrem, powiat miński. Piknik organizowany jest już od 27 lat , jego celem jest integracja mieszkańców Gminy Dobre oraz pielęgnowanie tradycji ludowych związanych z wiciem wieńców, potrawami regionalnymi, pieśniami i tańcami oraz wspólną zabawą.

  • zawarcia porozumienia pomiędzy Województwem Mazowieckim a Gminą Krasne o współorganizacji rajdu „Rowerem, kolejką, konno i kajakiem - szlakami północno - wschodniego Mazowsza, który odbędzie się w dniach 14 - 23 sierpnia 2007 roku oraz przeznaczenia środków na realizację porozumienia

    Rajd stanowi okazję do promocji regionu północno - wschodniego Mazowsza, tworzenia nowego produktu turystycznego, propagowania turystyki oraz aktywizacji lokalnej społeczności. Udział w rajdzie wezmą osoby związane z usługami turystycznymi, pasjonaci i osoby pracujące na rzecz rozwoju turystyki.

  • sprzedaży nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi oznaczonymi numerami 127A, 127G, 127H, 127I i lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach nr 127B i 127E, położonych przy ul. 3 Maja w Józefowie oraz ustanowienia służebności gruntowej na działce nr 53/3 o powierzchni 0,0470 ha.

  • sprzedaży lokali mieszkalnych położonych w budynku nr 9 przy Osiedle Zalesie w Gostyninie, ustanowienia służebności gruntowej na działce nr 6721/31 o powierzchni 4557 m położonej w Gostyninie oraz zakupu ogłoszenia prasowego informującego o sprzedaży

  • zawarcia porozumienia z Ministrem Pracy i Polityki Społecznej dotyczącego grantu na działania EURES dla Województwa Mazowieckiego


    Samorząd Województwa Mazowieckiego realizuje m.in. zadania z zakresu udziału w sieci Europejskich Służb Zatrudnienia. EURES jest siecią współpracy Publicznych Służb zatrudnienia oraz innych organizacji regionalnych, krajowych i międzynarodowych działających w obszarze zatrudnienia, wspierając mobilność pracowników na poziomie międzynarodowym i transgranicznym w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego.



Pod obrady Sejmiku

Zarząd Województwa Mazowieckiego wniósł pod obrady Sejmiku Województwa Mazowieckiego m.in. projekty uchwał Sejmiku dotyczące:

  • zmiany uchwały w sprawie powołania Rad Społecznych przy samodzielnych publicznych zakładach opieki zdrowotnej

    W Radzie Społecznej przy Wojewódzkim Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej im. prof. Eugeniusz Wilczkowskiego w Gostyninie zaszły zmiany w zakresie osoby delegowanej do składu Rady przez Wojewodę Mazowieckiego. Wobec powyższego zachodzi konieczność podjęcia przez Sejmik Województwa Mazowieckiego uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie powołania Rad Społecznych przy samodzielnych publicznych zakładach opieki zdrowotnej.

  • powołania komisji konkursowej w postępowaniu konkursowym na stanowisko zastępcy dyrektora ds. medycznych Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Warszawie

  • zatwierdzenia zmian statutu Centrum Rehabilitacji im. prof. M. Weissa „Stocer” Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej

    Zmiana statutu obejmuje poszerzenie możliwości uzyskiwania środków finansowych przez Centrum z wydzielonej działalności gospodarczej w zakresie: transportu lądowego pasażerskiego, transportu drogowego pojazdami specjalizowanymi i transportu drogowego towarów pojazdami uniwersalnymi.

  • zatwierdzenia zmian statutu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Siedlcach

    Najważniejsze zmiany w statucie dotyczą zmiany nazwy „Oddział Neurologicznego” na „Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym” oraz „Oddziału Rehabilitacji” na „Oddział Rehabilitacji z Ośrodkiem Rehabilitacji Dziennej”, rozszerzenia rodzaju i zakresu świadczeń o „opiekę nad zdrowym dzieckiem” i powołanie Ośrodka Promocji i Marketingu.

  • zmiany nazwy samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej dla Szkół Wyższych w Warszawie oraz zatwierdzenia statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej dla Szkół Wyższych „PALMA”

    Zmiany statutu obejmują: zniesienie w nazwie zakładu określenia „Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej” poprzez zastąpienie go określeniem „Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej”, dodanie do nazwy Zakładu określenia „PALMA” i dostosowanie struktury organizacyjnej Zakładu do potrzeb i możliwości kontraktowania świadczeń zdrowotnych w NFZ.

  • Zmiany uchwały w sprawie powołania Rad Społecznych przy samodzielnych publicznych zakładach opieki zdrowotnej

    W Radzie Społecznej przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku zaszły zmiany w zakresie osoby delegowanej do składu Rady przez Wojewodę Mazowieckiego. Wobec powyższego zachodzi konieczność podjęcia przez Sejmik Województwa Mazowieckiego uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie powołania Rad Społecznych przy samodzielnych publicznych zakładach opieki zdrowotnej

Liczba wyświetleń: 526

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.