Z posiedzeń zarządu

117 posiedzenie Zarządu, 4 marca 2008 r.

2008.03.07 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: JakubWojna

W dniu 4 marca 2008 roku odbyło się 117 posiedzenie Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Podczas posiedzenia odbyło się spotkanie z prof. Wojciechem Stec - Wiceprezesem PAN, prof. Władysławem Włosińskim - Przewodniczącym Wydziału IV Nauk Technicznych PAN, prof. Tadeuszem Żółtowskim - Prezesem Fundacji Europejskiej Współpracy Naukowej w Jabłonnie oraz Małgorzatą Kozłowską - Doradcą Prezesa PAN w sprawie Centrum Badawczego Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie.


Informacje

Przedmiotem posiedzenia Zarządu były m.in. informacje dotyczące:

  • zdobycia przez pracowników Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Ostrołęce III nagrody w XXXI Ogólnopolskim Konkursie Jakości Prac Scaleniowych

    Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Zarząd Główny Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Pracownicy Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Ostrołęce: Tadeusz Niebrzydowski, Teresa Pojawa, Marek Prusaczek i Marek Bakuła zdobyli III nagrodę za wyróżniające się dobrą jakością wykonanie projektu scalenia gruntów obiektu Brzozowy Kąt, w gminie Czarnia, w powiecie ostrołęckim.

  • „Programu współpracy pomiędzy Województwem Mazowieckim i Województwem Sztokholmskim na 2008 rok”

    Województwo Mazowieckie i Województwo Sztokholmskie na podstawie Porozumienia o współpracy międzyregionalnej z 15 marca 2002 roku zamierzają kontynuować w 2008 roku współpracę bilateralną w zakresie m.in.: zdrowia i polityki społecznej, rozwoju regionalnego i planowanie przestrzennego, gospodarki odpadami i ochrony środowiska oraz współpracy gospodarczej i europejskiej.

  • uczestnictwa w zintegrowanej ekspozycji prezentującej ofertę kształcenia samorządowych jednostek oświatowych

    W dniach 7 – 8 marca br. w Centrum EXPO XXI w Warszawie odbędzie się IX Międzynarodowy Salon Edukacyjny „Perspektywy 2008”. Jest to największe w Polsce edukacyjne wydarzenie informacyjno – promocyjne adresowane m. in. do absolwentów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych i maturzystów. Udział w imprezie będzie okazją do zaprezentowania oferty edukacyjnej, w tym nowopowstałych kierunków kształcenia samorządowych jednostek oświatowych.



Podjęte uchwały

Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął m.in. uchwały dotyczące:

  • ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację w 2008 roku zadań wspieranych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego z zakresu: pomocy dziecku i rodzinie niewydolnej wychowawczo, ograniczania zjawiska ubóstwa osób i rodzin, przeciwdziałania patologiom społecznym, promocji zdrowego stylu życia oraz wypoczynku dzieci i młodzieży

  • ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi pod nazwą: „Pogodne lato 2008” - program profilaktyczno - terapeutyczny dla dzieci i młodzieży z rodzin niewydolnych wychowawczo dotkniętych skutkami alkoholizmu realizowany w trakcie wakacji

  • ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi pod nazwą: „Na wakacje po uśmiech” - program profilaktyczno - terapeutyczny dla dzieci i młodzieży z rodzin niewydolnych wychowawczo dotkniętych skutkami alkoholizmu realizowany w trakcie wakacji

  • pokrycia kosztów organizacji szkolenia nt. „Bezpieczeństwo żywności - obowiązki prawne dla producentów rolnych uczestniczących w sprzedaży bezpośredniej”, które odbędzie się w marcu 2008 roku w Czarni

    Organizowanie szkoleń dotyczących bezpieczeństwa żywności wpisuje się w realizację „Planu Działania Samorządu Województwa Mazowieckiego na Rzecz Rozwoju Rolnictwa i Poprawy Jakości Artykułów Żywnościowych na Mazowszu w latach 2007-2013”. Istniej potrzeba szerokiego propagowania zasad bezpieczeństwa żywności wśród podmiotów gospodarczych łańcucha gospodarki żywnościowej, szczególnie wśród producentów rolnych - pierwszego elementu tego łańcucha. Stosowanie tych zasad decyduje o konkurencyjności mazowieckich podmiotów zajmujących się żywnością na rynku lokalnym, krajowym, europejskim i globalnym.

  • pokrycia kosztów organizacji spotkania seminaryjno - szkoleniowego w Magnuszewie dla producentów rolnych nt. uwarunkowań formalno - prawnych i organizacyjnych tworzenia i działalności grup producentów owoców i warzyw oraz zakupu usługi gastronomicznej dla uczestników szkolenia

    Spotkanie odbędzie się w dniu 12 marca br. w Magnuszewie, w powiecie kozienickim. Weźmie w nim udział ok. 50 producentów rolnych zainteresowanych tworzeniem grup producentów owoców i warzyw. Szkolenie będzie poświęcone uwarunkowaniom formalno - prawnym i organizacyjnym tworzenia i działalności grup producentów owoców i warzyw oraz omówieniu trybu postępowania w przypadku inicjatywy założycielskiej.

  • wykorzystania zasobu nieruchomości Województwa Mazowieckiego w latach 2008-2010

  • ustalenia dla samorządów powiatowych Województwa Mazowieckiego kwot środków Funduszu Pracy przeznaczonych na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej oraz innych fakultatywnych zadań

  • zawarcia Porozumienia pomiędzy Województwem Mazowieckim a Muzeum Niepodległości, dotyczącego współorganizacji koncertu z repertuaru Hanki Ordonówny
    Koncert odbędzie się w dniu 6 marca br. w Podchorążówce na terenie Łazienek Królewskich. Pieśni artystki wykona Barbara Jędrychowska. Koncert będzie miał wymowę patriotyczną, będzie również atrakcyjną formą promocji kultury warszawsko – mazowieckiej.

  • zawarcia Porozumienia pomiędzy Województwem Mazowieckim a Ośrodkiem Kultury Ochoty, dotyczącego współorganizacji trzech przedstawień muzycznych – koncertów „Muzyka Serc i Źródeł”

    Przedstawienia zaprezentowane zostaną w dniach 13 i 29 marca br. na terenie Akademii Obrony Narodowej i Ośrodka Kultury Ochoty oraz 17 kwietnia br. na terenie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Będą się składać z utworów polskiej kompozytorki Agnes Orkisz w wykonaniu zespołu Agnes & The Sound River i pary tanecznej.

  • zawarcia Porozumienia pomiędzy Województwem Mazowieckim a Centrum Sportów Walki Płock, dotyczącego promocji Mazowsza podczas Gali Sportów Walki „Angels of Fire”, która odbędzie się 8 marca 2008r. w Płocku


Pod obrady Sejmiku

Zarząd Województwa Mazowieckiego wniósł pod obrady Sejmiku Województwa Mazowieckiego projekty uchwał Sejmiku dotyczących:

  • zatwierdzenia zmian statutu Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie

  • ograniczenia działalności Wojewódzkiego Samodzielnego Psychiatrycznego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. dr Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie

  • przyjęcia dokumentu pn. „Strategia Promocji Województwa Mazowieckiego”

    Strategia Promocji określa cele, zasady i narzędzia, jakimi powinny posługiwać się wszystkie podmioty odpowiedzialne za promocję regionu.

  • przyjęcia dokumentu pn. „Strategia rozwoju turystyki województwa mazowieckiego na lata 2007-2013”

    Celem Strategii jest zwiększenie znaczenia gospodarczego turystyki w województwie mazowieckim. W ramach obszarów priorytetowych postawiono na rozwój oferty produktowej integrującej walory turystyczne Województwa Mazowieckiego dostosowanej do potrzeb odbiorców, wzmocnienie potencjału ludzkiego regionu oraz przygotowanie kadr do recepcji ruchu turystycznego, osiągnięcie spójności działań marketingowych, zrównoważony rozwój przestrzeni turystycznej na terenie województwa oraz zbudowanie efektywnego systemu instytucjonalnego działającego na rzecz rozwoju turystyki w województwie.

  • nowego brzmienia statutu Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

    Zmiany w statucie wynikają przede wszystkim z wprowadzonych po 1999 roku kolejnych nowelizacji ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej i dostosowują statut Muzeum do obecnego stanu prawnego.

  • uchwalenia Regionalnej Strategii Innowacji dla Mazowsza na lata 2007 - 2015

    Regionalna Strategia innowacji dla Mazowsza na lata 2007-2015 jest strategią rozwoju województwa w zakresie innowacyjności. Jej zadaniem jest stworzenie trwałych powiązań pomiędzy jednostkami naukowo-badawczymi, przemysłem, samorządem regionu i administracją rządową w celu budowania wzrostu gospodarczego regionu, a w szczególności podnoszenie konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw poprzez wprowadzanie nowych technologii oraz rozwijanie specyficznych umiejętności pracowników w zakresie badań i innowacji.

Liczba wyświetleń: 774

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.