Mazowsze serce Polski nr 10/18

„Budzik” dla dorosłych

2018.10.10 07:20 , aktualizacja: 2018.10.10 15:22

Autor: Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Aktorka i samorządowiec siedzą przy stole. Przed nimi mikrofony, za nimi plansze z napisem Mazowsze O planowanej inwestycji...

Jest decyzja – klinika „Budzik”, ratująca długotrwale nieprzytomnych, powstanie na działce, która jest własnością samorządu Mazowsza.

 

Fundacja „Akogo?” wybuduje specjalistyczną placówkę obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie, który będzie partnerem medycznym przedsięwzięcia. List intencyjny w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik i prezes fundacji Ewa Błaszczyk-Janczarska.

 

– To jest pierwszy, ale bardzo ważny krok na naszej wspólnej drodze do stworzenia w tym miejscu Kliniki Budzik dla osób dorosłych. To piękna i bardzo potrzebna inicjatywa. Ze swojej strony deklaruję pełne poparcie – podkreślił marszałek Struzik.

 

 – Fundacja „Akogo?” wyraża wdzięczność za możliwość nawiązania współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Dzięki nowej klinice będzie możliwe zapewnienie systemowej opieki dla osób dorosłych po ciężkich urazach mózgu – stwierdziła Ewa Błaszczyk-Janczarska.

 

W sąsiedztwie szpitala

Samorząd Mazowsza udostępnia grunty, fundacja zdobędzie środki na wybudowanie i wyposażenie kliniki. Mazowiecki Szpital Bródnowski zapewni laboratoria i miejsca rehabilitacji.

 

– Nasz szpital posiada bogate i stale unowocześniane zaplecze, w tym diagnostyczne, a przede wszystkim wybitny personel medyczny. Wszystkim, co mamy, chcemy i możemy służyć – zapewniła prezes Teresa Bogiel.

 

„Budzik” dla dzieci

Klinika dla dzieci fundacji „Akogo?” działa już od lipca 2013 r. przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Była pierwszym w Polsce szpitalem dla najmłodszych po ciężkich urazach mózgu. Dysponuje 15 łóżkami, pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej. Najmłodsi pacjenci są objęci m.in. farmakoterapią, leczeniem zachowawczym, a także leczeniem wspomagającym kinezyterapię i opieką psychologiczną. Do tej pory udało się wybudzić 49 młodych pacjentów.

 

 

Liczba wyświetleń: 114

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.