Mazowsze serce Polski nr 10/20

Złota jesień w mazowieckich SPA

2020.10.12 06:50 , aktualizacja: 2020.10.13 10:02

Autor: Agnieszka Bogucka, Wprowadzenie: Agnieszka Bogucka

  • Klasycystyczny pałac o jasnej fasadzie stoi na wzniesieniu.Dokoła stoją drzewa w jesiennej szacie. Pałac Odrowążów w...
  • Kobieta leżyna brzuchu na stole do masażu, na odsłonięte plecy. Przy niej stoi masażysta w ciemnym stroju. Ustawia jej na plecach bańki chińskie. Biowitalne SPA specjalizuje...
  • Trzy młode kobiety osłonięte tylko ręcznikami kąpielowymi rozmawiają z łaźni. Dwie stoją w wodzie, trzecia siedzi na krawędzi basenu. Doskonałą atmosferę w...
  • Nowoczesny budynek stylizowany na stodołę, przeszkolony fronton, całość podświetlona. Baza noclegowa obejmuje 50...
  • Duże łoże wypełnione sianem, sprawia wrażenie bardzo miękkiego. Na sianie siedzi para w jasnych szlafrokach, w rękach trzymają kieliszki z czerwonym winem. Kąpiel w winie, piwie,...
  • Wnętrze całości oszkolnego basenu. Dokoła wysokie, zielone palmy, całość w bardzo egoztycznym, tropikalnym klimacie W Suntago goście relaksują...
  • Nowoczesne, komfortowe łóżko do masażu ustawione w gabinecie urządzonym w jasnych kolorach. Elementy wystroju podswietlone. W strefie Wellness&SPA w...
  • Widok z góry na kompleks basenów i zjeżdżalni Jedną z największych...
  • Wnętrze groty solnej. Ściany ułożone z dużych brył soli, na podłodze wysypana drobna sól. Pod ścianami stoją krzesła dla kuracjuszy. W grocie solnej panuje...

Jesień w gorącej wodzie wśród palm na Mazowszu? Dlaczego nie! W regionie nie brakuje stref relaksu, w których możemy liczyć na błogi masaż, energetyczne zabiegi albo uzdrawiające terapie.

 

Pandemia mocno zweryfikowała nasze plany urlopowe – w większości musieliśmy rezygnować z wykupionych wcześniej wycieczek wakacyjnych i zorganizować sobie wypoczynek według zupełnie innych kryteriów. Jesienią nie musimy jednak porzucać marzeń o – choćby krótkim – odprężeniu w miejscu, gdzie naładujemy baterie na resztę roku. I to w iście letnim klimacie.

 

MANOR HOUSE SPA**** – PAŁAC ODROWĄŻÓW***** w Chlewiskach

Holistyczna rezydencja

 

Miejscem, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością jest MANOR HOUSE SPA**** – PAŁAC ODROWĄŻÓW***** w Chlewiskach. Historię powstania Pałacu Odrowążów datuje się już na XII w. – to jedna z najstarszych rezydencji ziemiańskich w Polsce. Początkowo drewniany dwór obronny przebudowano w XV. stuleciu na murowany zamek. Wzniesiony jest na częściowo sztucznie usypanym wzgórzu o wysokości ponad 6 metrów.

W XIII w. dobra rodowe w Chlewiskach odwiedzał św. Jacek Odrowąż OP. – jedyny Polak uwieczniony w kolumnadzie wokół placu św. Piotra w Rzymie wśród rzeźb przedstawiających 140 świętych.

Dziś kompleks obejmuje pięciogwiazdkowy Pałac Odrowążów oraz czterogwiazdkowy hotel w zabytkowej Stajni Platera i Termach Zamkowych, gdzie mieści się także strefa SPA&Wellness. Otacza go 10-hektarowy, zabytkowy park z pomnikami przyrody, przypałacowymi stawami i Witalną Wioską® SPA.

– W czasach pandemii z naszego kompleksu hotelowego korzystają głównie goście indywidualni. Przez duże ograniczenia w podróżowaniu samolotami, wybierają wypoczynek w kraju – mówi Dorota Tokarska, dyrektor ds. marketingu w Manor House SPA.

Zgodnie z holistyczną filozofią w Manor House SPA stosuje się całościowe podejście do zdrowia człowieka. W Biowitalnym SPA stawia się na naturalne metody i oryginalne terapie energetyczne, a autorski program odmładzający Akademii Holistycznej Alchemia Zdrowia® pobudza naturalną zdolność organizmu do autoregeneracji, skutecznie oczyszcza i odblokowuje przepływ energii w ciele. Kompleks wyróżniają koncerty na gongi i misy tybetańskie, muzyka solfeżowa o prozdrowotnych częstotliwościach oraz kąpiele ofuro w głębokich wannach.

– Dużą popularnością cieszy się nasza ogólnie dostępna strefa SPA z bezchlorowym basenem i Łaźnie Rzymskie z kilkoma rodzajami saun. Wprowadziliśmy system „ożywiania” wody metodą Grandera, który zapewnia bezpieczeństwo, wysoką jakość wody oraz stabilność mikrobiologiczną – wylicza dyrektor Tokarska.

W zewnętrznym SPA – sielskiej Witalnej Wiosce®, na którą składa się 8 drewnianych chat, kuszą rytuały zdrowia w: saunie fińskiej, ruskiej bani, saunie świetlnej na podczerwień, beczkach polskich z gorącą wodą i wywarem z siana, balii japońskiej z zimną i gorącą wodą.  Można skorzystać tu m.in. ze wspólnych kąpieli w baniach i beczkach, pryszniców wrażeń pod chmurką i lodowego wiadra.

 

 

Hotel SKANSEN Conference&SPA***

Kąpiel w winie, piwie lub mleku...

Niezwykłym połączeniem tradycji i nowoczesności jest Hotel SKANSEN Conference&SPA*** w Sierpcu, położony w samym sercu skansenu Muzeum Wsi Mazowieckiej (placówka samorządu Mazowsza), w malowniczej okolicy, na zalesionym terenie. Czy obiekt hotelarski zaraz obok skansenu to dobry pomysł?

– Muzeum Wsi Mazowieckiej jest atrakcją popularną wśród turystów nie tylko z regionu, ale i z całego kraju. Nasi goście zwiedzanie skansenu często łączą z pobytem w hotelu. Wielu z nich wraca do nas w kolejnych sezonach, co wskazuje, że nasz obiekt wpisał się na stałe w mapę turystyczną regionu – podkreśla Urszula Tomaszewska, dyrektor hotelu.

Oddany do użytku w 2015 r. ten ośrodek SPA łączy tradycję polskiej wsi z najnowszymi trendami w architekturze. Tworzą go trzy budynki, każdy o unikatowym charakterze. Budynek Woda nazwę zawdzięcza obecności strefy wellness z basenami i saunami. Jest tu też część noclegowa hotelu. Wyglądem przypomina stodołę, a deski, którymi jest pokryty, starzeją się naturalnie. Z kolei Ogień to serce obiektu – mieści się tu recepcja i restauracja. W całości, zarówno z zewnątrz, jak i w środku, został wykończony naturalnym łupkiem kamiennym. Swoją nazwę zawdzięcza obecności dwóch kominków. Budynek Sacrum to miejsce dla ducha i ciała. Elewacja budynku oraz wnętrze sali wykonano z ręcznie formowanej cegły.

Tutaj znajduje się m.in. sala koncertowa na 300 osób i  SPA Harmonia, którego oferta obejmuje szeroki wachlarz zabiegów na twarz i ciało. Hotel Skansen Conference & SPA*** zaprasza po odnowę sił witalnych, poprawę kondycji i wyglądu oraz chwilę zapomnienia. Ofertą, która wyjątkowo trafnie nawiązuje do okoliczności przyrody jest Sielskie Spa.

– Proponujemy gościom relaksujące kąpiele w piwie, w winie lub w mleku, po których czeka na nich błogi odpoczynek na łożu z pachnącym sianem – opowiada dyrektor Tomaszewska. – Mamy też piękny basen, który cieszy się dużą popularnością.

Dokładniej rzecz biorąc, cały kompleks basenów i saun oferuje  także świetną zabawę oraz atrakcje, takie jak kaskada wodna, deszczownica, gejzer czy masaż ścienny. Ze wszystkich udogodnień proponowanych przez hotel można skorzystać nawet bez zarezerwowanego noclegu. W tym roku hotel obchodzi 5. urodziny i przyjął już blisko 100 tys. gości.

 

 

Suntago w Park of Poland

Relaks pod palmami

 

We Wręczy, zaledwie 35 minut jazdy samochodem z centrum Warszawy znajduje się największy zadaszony park wodny w Europie – Suntago. Obiekt umożliwia spędzenie urlopu w Polsce w tropikalnym klimacie 32°C,
w otoczeniu ponad 740 palm przywiezionych z różnych zakątków świata. W Suntago do dyspozycji Gości są cztery strefy tematyczne: Jamango, Relax, Saunaria, Wellness&SPA. Trzy ostatnie dostępne są dla osób powyżej 16. roku życia.

W strefie Relax znajduje się basen z hydromasażami i jacuzzi, łaźnie parowe oraz wodne łóżka do masażu. Zlokalizowane są tu także Saunaria, Wellness & SPA oraz baseny witalne. m.in. Dead Sea z bogatą w minerały wodą solankową, która wpływa korzystnie na układ krwionośny oraz regeneruje skórę. Jest też basen siarkowy, czyli idealny wybór dla osób borykających się z problemami reumatoidalnymi i stawowymi. Saunaria to aż 10 różnych saun, w których odbywają się pokazy saunamistrzów. Strefa Wellness&SPA to prawdziwa perełka.

– Wśród naszych gości największą popularnością cieszą się dwa autorskie masaże: Suntago w karaibskim stylu oraz energiczny masaż Jamango. Goście chętnie korzystają również z rytuałów, które łączą zabiegi na ciało i specjalistyczne masaże indywidualnie dobrane do potrzeb klientów. Efekty zabiegów wzmocnione są multisensorycznymi doznaniami na wyjątkowych łóżkach wodnych z koloroterapią – mówi Anita Bajdalska, certyfikowany manager SPA amerykańskiej organizacji ISPA, Manager Suntago Wellness&SPA.

W kompleksowej ofercie miejsca znajduje się 130 zabiegów, w tym 16 masaży: od masażu głowy, liftingującym aromatyczną świecą, masaż ciała masłem shea po masaż refleksologiczny stóp. Na szczególną uwagę zasługują profesjonalne łóżka do masażu (np. do rytuału hammam, wodne z koloroterapią, piaskiem kwarcowym oraz solą himalajską) oraz zabiegów pedicure SPA. Warto dodać, że usługa pedicure, poza zabiegiem pielęgnacji, to także masaż stóp i pleców
w tym samym czasie.

Gości, którzy chcą cieszyć się pobytem w Suntago nieco dłużej zapraszamy do znajdującej się obok parku bazy noclegowej Suntago Village, czyli 92 w pełni wyposażonych, nowoczesnych domków modułowych ze strefami zabaw dla dzieci, przestrzenią do grillowania oraz recepcją z mini delikatesami.

 

 

Termy Mszczonów

Gejzery i sztuczna rzeka

 

Atrakcją turystyczną Mazowsza skierowaną do osób w każdym wieku są Termy Mszczonów, położone zaledwie 40 km od Warszawy. To profesjonalnie wyposażony aquapark wykorzystujący unikatowe, słodkie źródła termalne. Termy są zasilane wodą o temperaturze 30–34oC, eksploatowaną z głębokości ponad 1,6 km. Aby zachować naturalne właściwości, wody termalne nie są filtrowane ani wzbogacane. Charakteryzują się one podwyższoną zawartością związków żelaza, co powoduje wzrost intensywności ich barwy (brązowo-zielonkawa) i stopnia mętności. Ze względów praktycznych niewskazane jest używanie białych lub bardzo jasnych strojów kąpielowych.

Kompleks składa się z pięciu basenów: dwóch całorocznych termalnych, a także rekreacyjnego, sportowego i dla dzieci. W ofercie znajdują się także zjeżdżalnie wodne, sauny, grota solna, boiska do plażowej piłki siatkowej, plac zabaw dla dzieci oraz wiele innych atrakcji.

– Termy Mszczonów zostały otwarte w 2008 r. W ten sposób gmina wykorzystała naturalne bogactwo, czyli ciepłe źródła z wodą o zdrowotnych właściwościach. Obiekt umożliwia kąpiele przez cały rok. Z term oraz właściwości naszej wody bardzo chętnie korzystają mieszkańcy gminy, szczególnie latem. Dogodna lokalizacja kompleksu oraz jego oferta przyciągają również wielu turystów, chcących wypocząć i zadbać o swoje zdrowie. Oferujemy także możliwość skorzystania z groty solnej oraz sauny – mówi Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa.

Jedną z największych części aquaparku jest zewnętrzny basen rekreacyjny, spełniający także funkcje relaksacyjne. Jest to miejsce idealne zarówno do wypoczynku, jak i do doskonałej zabawy dla całej rodziny. Liczba atrakcji, w które został wyposażony, usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających amatorów wodnego szaleństwa. Na miłośników rekreacji wodnej czekają: dysze do hydromasażu ściennego, sztuczna rzeka o wartkim nurcie, dysze do hydromasażu karku, gejzery powietrzne, ławeczki i leżanki napowietrzające oraz zespół zjeżdżalni: rynnowa o długości 60 m oraz prosta o długości 12 m. Można również skorzystać z oferty Centrum Medycyny Chińskiej i Rehabilitacji, które znajduje się na terenie obiektu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 64

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.