Mazowsze serce Polski nr 11/18

Świat w zawieszeniu

2018.11.14 09:40 , aktualizacja: 2018.11.14 11:20

Autor: Redakcja, Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Wąska uliczka między kamienicami, brukowana jezdnia, kontury rozmyte przez gęstą mgłę Mgła w naszych miastach...

Jesienią wszystko spowalnia i zasnuwa się mgłą. Za nami chwila refleksji przy okazji Święta Zmarłych. Przed nami niepewna przyszłość. Znamy już burmistrzów i prezydentów miast. Lada dzień ukonstytuują się rady: od dzielnic i gmin po Sejmik Województwa Mazowieckiego. Kto będzie rządził w naszym sąsiedztwie? Jaką będzie prowadził politykę? My przedstawiamy Państwu wybrańców do sejmiku.

 

Problemy wiszą w powietrzu jak listopadowa mgła. Czasem bardzo dosłownie – niczym smog w naszych miastach, który zmienia niewinny biały obłok w groźny, bury opar. Dlatego postanowiliśmy napisać, co zrobić, gdy sąsiad nas truje, a zanieczyszczone powietrze wdziera się do naszych domów. Jesień kojarzy się z sezonem chorobowym. Okazuje się, że dla zachowania zdrowia ważny jest niezawodny przyjaciel. Często najskuteczniejszy okazuje się ten... na czterech łapach, machający do nas ogonem. Albo mruczący i ogrzewający nas w zimne dni. Mamy na to medyczne dowody.

 

Do rozgrzewania dobra jest tez herbata albo ciepły obiad. Przedstawiamy Państwu przedsiębiorstwa ekonomii społecznej, które mają świetne pomysły. Jednym z nich jest „zawieszony” posiłek albo napój. Kupujemy sobie oraz komuś, kogo nie stać. Zachęcamy do lektury i działania. To dobry sposób, by rozproszyć czyjąś i własną mgłę.

Liczba wyświetleń: 82

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.