Mazowsze serce Polski nr 11/18

Dla zdrowia

2018.11.14 08:40 , aktualizacja: 2018.11.14 12:21

Autor: Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

jedna z wyremontowanych sal zabiegowych Siedlecka onkologia działa...
aparat wspomagający oddychanie Dar przekazany przez Wielką...

Centrum onkologii w Siedlcach już działa

 

Nowo powstałe Siedleckie Centrum Onkologii zapewni mieszkańcom północno-wschodniego Mazowsza szybką diagnostykę i leczenie chorób nowotworowych (zwłaszcza nowotworów przewodu pokarmowego, piersi, płuc, układu moczowo-płciowego oraz głowy i szyi).

 

Podstawą działalności jest diagnostyka i nowoczesne leczenie nowotworów, łączące chemioterapię, radioterapię, chirurgię onkologiczną i terapie izotopowe. Uzupełnieniem zaś – profilaktyka, wczesne wykrywanie chorób nowotworowych i działania prozdrowotne. Placówka współpracuje z Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

 

– W całym kraju wciąż brakuje tego typu placówek, a potrzeby są ogromne. Cieszę się, że udało się nam stworzyć nowoczesne, profesjonalne i przyjazne pacjentom miejsce, w którym mogą liczyć na fachową pomoc – podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Siedleckie Centrum Onkologii tworzą cztery oddziały (21 łóżek w każdym), przeznaczone do leczenia chorych w trybie stacjonarnym, kilkanaście stanowisk do chemioterapii dziennej, pracownia cytostatyków, duża przychodnia onkologiczna z poradniami specjalistycznymi oraz zakłady radioterapii i medycyny nuklearnej. Środki pochodziły z budżetu województwa mazowieckiego, funduszy unijnych i kredytu inwestycyjnego.

 


Pod wspólnym szyldem

Od 1 października br. Mazowiecki Szpital im. dr. Teodora Dunina w Rudce sp. z o.o. wszedł w strukturę Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.

 


Szpital z akredytacją

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie spełnia najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa opieki. Otrzymana z Ministerstwa Zdrowia akredytacja potwierdza wysoką jakość usług oraz kompetencje personelu – etyczną opiekę nad pacjentem, dobrą komunikację i współpracę z jego bliskimi.

 


Nowa jakość na porodówce

Zakończył się remont Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Oddziału Neonatologicznego w płockim szpitalu na Winiarach. Remont wiązał się ze zmniejszeniem liczby łóżek w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, aby sale miały łazienki oraz salę umożliwiającą poród w wodzie. Zakupiono nowe wyposażenie i sprzęt medyczny. Inwestycja pochłonęła ponad 12 mln zł. 

 


Sprzęt od WOŚP

Oddział Neonatologiczny szpitala wojewódzkiego w Płocku otrzymał aparat wspomagający oddychanie wraz z dodatkowym wyposażeniem i materiałami zużywalnymi. Wartość darowizny to ponad 27 tys. zł. Dziękujemy w imieniu małych pacjentów!

 

Liczba wyświetleń: 142

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.