Mazowsze serce Polski nr 11/18

Gala 15-lecia Urzędu Transportu Kolejowego

2018.11.14 07:25 , aktualizacja: 2018.11.14 12:00
Autor: Dorota Mądral, Wprowadzenie: Dorota Mądral
Zdjęcie przedstawia moment wręczenia nagrody przedstawicielom WKD sp. z o.o. WKD sp. z o.o. otrzymała...
Zdjęcie nagrody Kapituła konkursowa...

Podczas uroczystej Gali 15-lecia Urzędu Transportu Kolejowego, połączonej z finałem III edycji konkursu „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”, WKD sp. z o.o. otrzymała nagrodę w kategorii „rozwiązanie techniczne”, za wdrożenie kompleksowego programu zabudowy urządzeń samoczynnej sygnalizacji przejazdowej (samoczynnego systemu ostrzegania) w obrębie przejazdów kategorii „D”.

 

Kapituła konkursowa doceniła zastosowane przez Wukadkę innowacyjne rozwiązanie techniczne na przejazdach kolejowych, które zostały wyposażone w urządznia sygnalizacji zabezpieczającej pieszych w obrębie przejazdu, jak i dojść do peronów. Oddzielne pasy ruchu dla pieszych zabezpieczone są separatorami od ruchu samochodowego. Piesi zyskali własne sygnalizatory. To bardzo podniosło bezpieczeństwo pasażerów WKD. Doceniono również innowacyjność sygnalizatorów i dodatkowych tablic tekstowych o zmiennej treści, umożliwiających informowanie – z odpowiednim wyprzedzeniem – kierowców o nadjeżdżającym pociągu.Nagroda to docenienie działań spółki, która od lat wyróżnia się dbałością o bezpieczeństwo w transporcie szynowym, będące jednym z elementów Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 67

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.