Mazowsze serce Polski nr 1/19

Zróbmy coś razem

2019.02.05 14:25 , aktualizacja: 2019.02.13 11:06

Autor: WKZ, Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

Tragedia, która wydarzyła się w Gdańsku podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wstrząsnęła Polakami. Zabójstwo prezydenta miasta Pawła Adamowicza sprawiło, że na ulice w całym kraju wyszły setki tysięcy ludzi, by powiedzieć dość – agresji i mowie nienawiści, którymi przesiąknięte są polityka i codzienne rozmowy Polaków (szczególnie te anonimowe – w internecie). Szok złamał na chwile nawet najtwardszych. Lecz teraz jest pora, byśmy – tak jak Jerzy Owsiak, który powrócił do kierowania WOSP – pomyśleli, jak przekuć ten moment powszechnej refleksji, tę niezgodę na zło, na działania służące dobru. Zaatakowany został człowiek samorządu. Pewnie dlatego, że na tym poziomie Polacy jeszcze nie są podzieleni na nienawidzące się plemiona. Że w staraniach o drogę, szkołę, nowy park łatwiej dojść do porozumienia, nie bacząc na to, co nas może dzielić. Słusznie. Skoro słowa za często niosą złe emocje, zacznijmy działać. Zróbmy cos razem.

Dlatego w tym numerze piszemy o rekordowym budżecie Mazowsza przeznaczonym na inwestycje. I pokazujemy, jak region zmienił się przez 20 lat. Zachęcamy też do poznania trudnej sytuacji nauczycieli i hodowców trzody chlewnej oraz sposobów ratunku przed niebezpieczeństwem narkotyków czyhającym na nasze dzieci. Odrzućmy nienawiść, pomagajmy innym, twórzmy wspólnotę. Dla dobra wszystkich. Samorząd to najlepsze miejsce, by zacząć.

Liczba wyświetleń: 98

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.