Mazowsze serce Polski nr 1/18

Mazowsze to nie tylko Warszawa

2018.01.24 10:50 , aktualizacja: 2018.02.12 12:09

Autor: Redakcja, Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Grupa biznesmenów i samorządowców w sali konferencyjnej UMWM z planszą z wizualizacją pociągu Flirt Moment podpisania...

Każdy dobry gospodarz dba o to, by wszyscy w jego społeczności mieli równe szanse rozwoju. 
Samorząd Województwa Mazowieckiego odniósł właśnie duży sukces, doprowadzając do tego, że Unia Europejska od 2018 r. traktuje nasz region jako dwie odrębne jednostki statystyczne.  Dzięki temu bogate okolice stolicy nie będą blokowały napływu dużych funduszy unijnych do  pozostałej części Mazowsza. Doprowadzi to do wyrównywania szans ekonomicznych i rozwojowych. Podobnie ma zadziałać program samorządowy, w którym przeznaczono 100 mln zł na drogi powiatowe. Właśnie przyjęto w nim 36 projektów do realizacji. Myślenie o sprawiedliwych szansach znajduje też wyraz w inwestycjach, w rekordowym pod tym względem 2018 r. – subregiony  dostaną proporcjonalnie więcej niż centrum województwa. Nawet nowy projekt kulturalny Mazowiecka Akademia Dziedzictwa powstał po to, by pokazać, że nie tylko stolica jest bardzo atrakcyjna i może przyciągać turystów. Mazowsze to kraina możliwości. Całe Mazowsze.          

Redakcja

 

Liczba wyświetleń: 161

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.