Mazowsze serce Polski nr 12/18

Kanały dla rolnika

2018.12.11 08:00 , aktualizacja: 2018.12.11 12:24

Autor: Paweł Burlewicz, Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Czworo ludzi w strojach ludowych przed stołem z potrawami regionalnymi i pod szyldem Mazowsze serce Polski Mazowsze na targach w...

Po pierwsze ważne są strony internetowe

Domena www.mazowieckie.ksow.pl należy do najczęściej aktualizowanych domen Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w kraju. Codziennie pojawiają się tu nowe informacje dotyczące wsi i rolnictwa. Mamy tam banery z przekierowaniem do najważniejszych rolniczych przedsięwzięć, linki do ważnych dokumentów, odnośniki do tekstów drukowanych, audycji radiowych „Mazowiecki Poradnik Rolniczy” czy kanałów telewizyjnych.

 

Po drugie – fanpejdże

na FacebookuSerwisy społecznościowe należą do najszybciej rozwijających się nośników informacji. Dlatego i Samorząd Województwa Mazowieckiego ma własne, specjalne strony facebookowe, na których codziennie pojawia się coś nowego. Zaglądajcie, lajkujcie, obserwujcie – „WIEŚci z Mazowsza”, „Mazowszanie”, „Fundusze dla Mazowsza”, „Mazowsze serce Polski”, „Sejmik Województwa Mazowieckiego” czy „Mazowiecki Szlak Tradycji”.

 

Po trzecie – kanał na YouTube

Zarówno KSOW, jak i Samorząd Województwa Mazowieckiego mają swoją ofertę w tym serwisie – „Mazowsze. Wiadomości z regionu” i „WIEŚci z Mazowsza”. Pokazywaliśmy tam m.in. ostatnie dożynki wojewódzkie w Sierpcu, konkurs dla orkiestr dętych, materiał o ginących zawodach, ale także wyjaśnialiśmy, czym są lokalne grupy działania, samorządowe programy wsparcia gmin i powiatów czy Program Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 


Ogłoszenie

Od 1 do 30 grudnia br. zapraszamy do składania wniosków o dofinansowanie zadań z obszaru ochrony gruntów rolnych i leśnych. Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie informuje, że nabór wniosków na 2019 rok o dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego zadań określonych w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych będzie trwać od 1 do 30 grudnia br. Jednocześnie informujemy, iż zostały zaktualizowane druki wniosków o udzielenie dotacji ze środków budżetu województwa mazowieckiego na zadania wynikające z ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Więcej informacji na www.mazovia.pl, w zakładce Komunikaty.

 


Mazowsze w Poznaniu

Na Międzynarodowych Targach w Poznaniu z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości otwarto m.in. narodową wystawę rolniczą, która prezentuje, jak przez 100 lat rozwijała się polska wieś. Na targach nie zabrakło przedstawicieli Mazowsza.

 

Na stoisku mazowieckiego Urzecza gości witała pani Grażyna z zespołu ludowego „URZECZEni”. Opowiadała, czym smakuje region, z którego pochodzi.

– Urzecze to przede wszystkim sytocha. To jest nasza królowa potraw regionalnych, zrobiona z tartych ziemniaków. Mamy też pierogi z kapustą, grzybami i mięsem mielonym, wspaniały barszcz chrzanowo-buraczany. Polecam wszystkim miody z Urzecza, zwłaszcza nawłociowy, który został nagrodzony przez marszałka Mazowsza Laurem Marszałka. Mamy również naszą grzankę – specyfik tylko dla dorosłych – zachwalała pani Grażyna.

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 92

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.