Mazowsze serce Polski nr 13/21

Radom pilnie potrzebuje drugiego SOR-u

2021.02.10 09:05 , aktualizacja: 2021.02.19 12:04

Autor: WKZ, Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

przed dziennikarzami stoi grupa osób, w tle budynek szpitala Na zdjęciu członek zarządu...

Z ogromnymi problemami spowodowanymi pandemią koronawirusa mierzy się radomski szpital specjalistyczny. To jedyna w 200-tysięcznym mieście placówka, w której działa Szpitalny Oddział Ratunkowy. Drugi, najbliższy w okolicy SOR mieści się w Kozienicach.

 

 Razem muszą zabezpieczać ponad 600 tys. mieszkańców. Pacjenci wymagający wysokospecjalistycznego leczenia trafiają przede wszystkim do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. w Radomiu. W tej trudnej sytuacji o wsparcie apelują lekarze placówki. Samorząd Mazowsza także zaapelował do wojewody mazowieckiego o zmianę organizacji opieki nad pacjentami z COVID-19 w subregionie radomskim w taki sposób, aby przywrócić działalność drugiego wielospecjalistycznego szpitala oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na terenie Radomia.

Liczba wyświetleń: 37

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.