Mazowsze serce Polski nr 2/19

Dla zdrowia

2019.02.25 09:10 , aktualizacja: 2019.03.12 10:26

Autor: oprac. Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

trzy osoby stoją na placu manewrowym, z tyłu ciężarówka To m.in. oni uczestniczyli...
na korytarzu ustawione pod ściają fotele, jeden z nich jest rozłożony do pozycji półleżącej 17 takich fotel płockiemu...

Uratowali kursantowi życie

13 lutego br. Annie Wolan, egzaminatorce Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie na długo pozostanie w pamięci. Dla 61-letniego mężczyzny ubiegającego się o prawo jazdy to dzień, w którym otrzymał drugie życie.

 

Podczas egzaminu na prawo jazdy kategorii C, kandydat stracił przytomność. Wykonując manewr na wzniesieniu, zasłabł czego skutkiem było zatrzymanie ciężarówki dopiero na ścianie garażu. Pani Anna natychmiast przystąpiła do działania. Z pomocą kolegów – egzaminatorów rozpoczęli akcję resustytacyjną, którą kontynuowali z użyciem defibrylatora AED aż do przyjazdu karetki pogotowia.

 

–Serdecznie dziękuję, gratuluję postawy i szybkiego działania – komentował marszałek Adam Struzik. – O sukcesie akcji przesądziła nie tylko bohaterska postawa pracowników ośrodka przy Odlewniczej, ale także użycie specjalistycznego sprzętu, który był na wyposażeniu placówki.

 

W 2016 r. WORD Warszawa, zakupił przenośne defibrylatory AED do punktów na ul. Odlewniczej, Radarowej i Powstańców Śląskich. To pierwszy raz, gdy został użyty.

 


Certyfikat dla szpitala bródnowskiego

Zespół Oddziałów Ginekologii i Położnictwa Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego otrzymał Certyfikat Akredytacyjny przyznawany przez European Board and College of Obstetrics and Gynaecology. Doceniono zaplecze badawcze, działalność naukową i wysoką jakość działań. Akredytacja pozwala lekarzom z całej Unii Europejskiej na odbywanie w jednostce staży specjalizacyjnych w dziedzinie

położnictwa i ginekologii. W Polsce tylko 6 placówek posiada ten certyfikat.

 


Zagrali dla rodziców

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała na oddział dziecięcy wojewódzkiego szpitala w Płocku 10 foteli dla rodziców opiekujących się hospitalizowanymi dziećmi, a na oddział chirurgii dziecięcej – 7. Dziękujemy w imieniu personelu oraz rodziców małych pacjentów.


 

Liczba wyświetleń: 297

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.