Mazowsze serce Polski nr 3/18

Norwidy po raz siedemnasty

2018.03.14 08:20 , aktualizacja: 2018.04.05 13:14

Autor: Justyna Michniewicz, Wprowadzenie: Agnieszka Bogucka

Kobuszewski, Bryll, Englert, Sempoliński, Knittel, Szaflarska – to tylko niektóre nazwiska laureatów Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida, przyznawanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego od 2002 r. Ruszamy z XVII edycją nagrody i czekamy na zgłoszenia kandydatów.

Pięć kategorii

Nagrodzimy twórców w kategoriach: literatura, muzyka, sztuki plastyczne i teatr.
Czekamy również na propozycje pretendentów do Nagrody „Dzieło życia”.

 

Kto może zgłosić kandydata?

Oddziały ogólnopolskich związków twórczych, uczelnie wyższe, instytucje kultury, wydawnictwa i redakcje działające na terenie województwa mazowieckiego, twórcy indywidualni, a także członkowie kapituł. Do Nagrody „Dzieło życia” uprawnionymi do zgłaszania kandydatów są ponadto mieszkańcy województwa mazowieckiego. Wniosek można pobrać ze strony internetowej www.norwid.mazovia.pl. Kandydatów można zgłaszać do 30 kwietnia.

 

Jak zgłaszać?

1. Elektronicznie na stronie internetowej www.norwid.mazovia.pl.

2. Pocztą elektroniczną na adres e-mail: nagrodanorwida@mazovia.pl.

3. Listownie na adres: Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, plac Bankowy 3/5,
00-142 Warszawa (z dopiskiem „Nagroda Norwida”).
 

OPINIA

Wiesław Raboszuk

Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego

Ideą Nagród im. C.K. Norwida jest promocja wybitnych dzieł i artystów mazowieckich – z pochodzenia lub wyboru – przyczyniających się do wzrostu rangi regionu na mapie kulturalnej Polski i Europy. To są szczególne wyróżnienia, bo dotyczą osób, które często przez całe swoje życie tworzyły i odcisnęły piętno na naszej rzeczywistości artystycznej, czasami również politycznej, a także wniosły niekwestionowany wkład w rozwój Mazowsza.

Liczba wyświetleń: 96

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.