Mazowsze serce Polski nr 5/18

Inwestycje na Mazowszu

2018.05.16 07:20 , aktualizacja: 2018.05.23 15:09

Autor: Wybrała Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • samochody ciężarowe transportują surowce potrzebne do budowy drogi W Płocku trwają prace przy...
  • koparka przygotowuje miejsce pod wymianę rur Płocka inwestycja ma...
  • Okolice Sabni - zdjęcie z satelity Dofinansowanie w ramach...
  • budynek z zewnątrz otoczony drzewami Obiekt powstał w formule...
  • samochód strażacki stoi przed kościłem w Liwie Średni uterenowiony...
  • zmodernizowane skrzyżowanie w Lipce Nowe chodniki, lewoskręt to...
  • wizualizacja urzędu gminy Wiśniew Tak będzie wyglądała po...
  • wnętrze łazienki Zapewnienie komfortowych...
  • Jeden z odnowionych gabinetów szpitala Odnowione sale są teraz...
  • budynek z zewnątrz W willi Milera siedzibę...

Piastów odnowi willę Millera

Kapitalny remont zmieni obiekt w nowoczesny budynek, w którym spotykać się będą np. seniorzy i harcerze. Willa, ze względu na stan techniczny, jest obecnie nieużytkowana. Docelowo stanie się m.in. siedzibą filii biblioteki publicznej, harcówki, domu dziennego pobytu dla seniorów oraz ogólnodostępnej świetlicy środowiskowej Centrum Dialogu „Pokolenia”. Funduszy wystarczy też na rewitalizację otaczającego willę parku oraz modernizację targowiska miejskiego usytuowanego w rejonie ul. Lwowskiej i al. Krakowskiej.

Wartość: 6,1 mln zł

Dofinansowanie: 5,4 mln zł

Beneficjent: miasto Piastów (powiat pruszkowski)

Źródło: RPO WM 2014–2020

 

Dobre wieści dla ostrowian

W Ostrowi Mazowieckiej powstanie nowa stacja wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego. Trwają już prace przygotowawcze, a niebawem ruszy budowa. Stacja będzie się mieścić w dwupiętrowym budynku o powierzchni 365,4 m². Na parterze będą dwa miejsca garażowe dla ambulansów, pokoje dla zespołów wyjazdowych „P” i „S” oraz lekarza, a także pomieszczenia pomocnicze i techniczne. Na piętrze zaplanowano m.in. pokoje dla administracji, magazyny pomocnicze i pomieszczenia socjalne. Inwestycja obejmie również dostawę i montaż wyposażenia.

Wartość: 1,8 mln zł

Dofinansowanie: 1,7 mln zł

Beneficjent: SPZOZ „MEDITRANS OSTROŁĘKA” SPRiTS w Ostrołęce

Źródło: budżet województwa

 

Liw dostał samochód 

Strażacy ochotnicy z OSP w Liwie będą wyjeżdżać do akcji nowym średnim uterenowionym samochodem ratowniczo-gaśniczym MAN TGM. Zakup był możliwy dzięki wsparciu z UE. Środki pozwoliły także na zakup m.in. motopompy pływającej (wydajność 400 l/min) i szlamowej (wydajność 1300 l/min) oraz 2 agregatów prądotwórczych o mocy 6 i 3 kW, zestawów ratownictwa technicznego i medycznego, a także deski ortopedycznej wyposażonej w pasy bezpieczeństwa i klockowy stabilizator głowy.

Wartość: 945 tys. zł

Dofinansowanie: 378 tys. zł

Beneficjent: gmina Liw (powiat węgrowski)

Źródło: RPO WM 2014–2020

 

Ekologicznie w gminie Wiśniew

Siedzibę władz Wiśniewa czeka termomodernizacja. Będzie ona możliwa dzięki unijnemu dofinansowaniu. Zaplanowano m.in. wymianę dachu, ocieplenie i izolację przeciwwilgociową budynku, wymianę okien i drzwi zewnętrznych, przebudowę systemów wentylacji, grzewczego, w tym wymianę pieca gazowego i instalacji c.o. W całym obiekcie pojawi się oświetlenie energooszczędne, a na dachu ogniwa fotowoltaiczne. Inwestycja ograniczy dotychczasową emisję szkodliwych gazów i pyłów.

Wartość: 5 mln zł

Dofinansowanie: 1,3 mln zł

Beneficjent: gmina Wiśniew (powiat siedlecki)

Źródło: RPO WM 2014–2020

 

Nowe skrzyżowanie w Lipce

Modernizację przeszło skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 634 z drogą powiatową w miejscowości Lipka (gm. Klembów). Nowe chodniki, lewoskręt, zatoki autobusowe, a także kanalizacja deszczowa – to elementy, które poprawiły przejezdność i bezpieczeństwo podróżowania w tym rejonie.

Wartość: 1,3 mln zł

Dofinansowanie: 1,3 mln zł

Realizator: Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich

Źródło: budżet województwa

 

Lepsza komunikacja w Płocku

Trwa przebudowa ulic Przemysłowej, Kostrogaj i Wiadukt, stanowiących jeden ciąg drogowy. Projekt przewiduje też budowę niezbędnej infrastruktury zapewniającej bezpieczeństwo, m.in.: obustronne chodniki, przejścia dla pieszych z azylami, sygnalizację świetlną, ścieżkę rowerową oraz przystanki autobusowe. Droga zyska też kanalizację deszczową, sanitarną i sieć wodociągową. Inwestycja ma ogromne znaczenie dla rozwoju strefy przemysłowej miasta.

Wartość: 22,4 mln zł

Dofinansowanie: 10,4 mln zł

Beneficjent: miasto Płock

Źródło: RPO WM 2014–2020

 

Otwocki szpital przyjazny dzieciom

Nowoczesny, przestronny, ze specjalistycznym sprzętem medycznym – taki jest dziecięcy oddział chorób płuc i gruźlicy Mazowieckiego Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku. W ciągu 2 lat powstał dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 2,4 tys. m². Na parterze mieszczą się izba przyjęć oraz część diagnostyczna z pracowniami RTG, spirometrii i usg. Jest też szkoła dla dzieci długo hospitalizowanych, magazyny, szatnie i pomieszczenia techniczne. Na piętrze działa oddział chorób płuc i gruźlicy dla 30 dzieci. W razie potrzeby można zwiększyć liczbę łóżek o 6. Sale są dwuosobowe, z własnymi węzłami sanitarnymi. Co ważne, przystosowane są do pobytu rodziców.

Wartość: 11,4 mln zł

Dofinansowanie: 11 mln zł

Beneficjent: Mazowieckie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku

Źródło: budżet województwa

 

 

Scalą grunty w Sokołowie 

Dwa projekty złożone przez powiat sokołowski otrzymały unijne wsparcie w ramach PROW 2014–2020 na scalenie gruntów. W efekcie zmniejszy się liczba niewielkich i rozproszonych działek rolnych i leśnych składających się na jedno gospodarstwo. Takie rozwiązanie pomocne jest np. przy tworzeniu funkcjonalnej sieci dróg dojazdowych. Scalane działki leżą na terenie gminy Sabnie. Pierwszy projekt obejmie miejscowość Kolonia Hołowienki (wartość projektu to 3,9 mln zł), drugi – Sabnie, Stasin i Grodzisk (ponad 10,6 mln zł).

Wartość: 14,5 mln zł

Dofinansowanie: 14,5 mln zł

Beneficjent: powiat sokołowski

Źródło: PROW 2014–2020

 

 

Odnowiono część gostynińskiego szpitala

Jeden z pawilonów szpitala (o powierzchni 2,3 tys. m²) jest już po remoncie. Działają w nim dwa szpitalne oddziały psychiatryczne. Budynek zyskał nowe posadzki, tynki, ocieplenie ścian zewnętrznych, okna, drzwi oraz wszystkie instalacje. Udało się także zakupić potrzebne wyposażenie. Inwestycję zrealizowano w formule zaprojektuj i wybuduj.

Wartość: 7,1 mln zł

Dofinansowanie: 7 mln zł

Beneficjent: Wojewódzki Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. Eugeniusza Wilczkowskiego w Gostyninie-Zalesiu

Źródło: budżet województwa

Liczba wyświetleń: 178

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.