Mazowsze serce Polski nr 5/19

Skazani na sukces

2019.05.20 12:55 , aktualizacja: 2019.07.17 07:55

Autor: Małgorzata Wielechowska, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

Co jest potrzebne, by rozkręcić dochodowy biznes? Wystarczy głowa na karku, pasja i zdroworozsądkowe myślenie (o tym w artykule Biznes po mazowiecku). Podobnie rzecz się ma w przypadku dobrych efektów w szkole, pracy na etacie, życiu rodzinnym, związkach czy przyjaźni… Jeśli chcemy się cieszyć sukcesami w życiu prywatnym i zawodowym, potrzebne są konkretne umiejętności czy cechy charakteru, które kształtujemy przez całe życie (a zwłaszcza w młodości – o tym w artykule Licencja na wychowanie), a wśród nich: innowacyjność, samodzielność, umiejętność reagowania na zmieniające się warunki, kreatywność, poczucie własnej wartości.

 

Jak twierdzi Greg Albrecht, mentor młodych przedsiębiorców, „zawsze jest ktoś lepszy od nas i trudno się nam emocjonalnie z tym faktem pogodzić”, a częstą przeszkodą jest nasze ego.

 

Nie dajmy się więc wciągnąć w wyścig szczurów albo bycie za wszelką cenę naj… Ważne jest to, w czym jesteśmy dobrzy i co sprawia nam frajdę. Gdy sobie to uświadomimy i powiemy w odpowiednim momencie „stop”, poczujemy się wygrani. A wówczas wynik, a zarazem wyrok, będzie jednoznaczny: skazani na sukces. Bo miarą naszego sukcesu jest życie w zgodzie ze sobą i poczucie szczęścia.

 

Redakcja

Liczba wyświetleń: 65

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.