Mazowsze serce Polski nr 6/18

Rolniczy kwadrans

2018.06.12 08:35 , aktualizacja: 2018.06.14 10:33

Autor: Sekretariat KSOW, Wprowadzenie: Dorota Mądral

Dynie,kukurydza, wiśnie i bukiet kwiatów ułożone na zrolowanych belach zboża Fot. Huskyherz/pixabay.com

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich zakończyła nabór operacji na 2018 r. i 17 maja br. w jej imieniu umowy z Partnerami KSOW podpisała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. Wszystkie 36 pozytywnie ocenione pod względem formalnym operacje wybrano do realizacji w bieżącym roku, w limitach finansowych poszczególnych działań określonych w ogłoszeniu o konkursie, na łączną kwotę 832 490,06 zł.

 

Już dziś zapraszamy na niektóre z nich: 15 lipca na Jarmark Łęski do Drobina, 14–15 sierpnia na V Jarmark Raciąski do Raciąża, 26 sierpnia na Dożynki Gminne do Drobina lub Dożynki Powiatowe do Powiatu Siedleckiego, 2 września na Dożynki Powiatu Sokołowskiego, 8 września na IX Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw organizowany przez Lokalną Grupę Działania „Zalew Zegrzyński”, 16 września naXX Dni Kukurydzy i Buraka w Płońsku oraz Kurpiowskie Targi Rolnicze w Ostrołęce, 6–7 października na Warszawskie Święto Chleba zaproponowane przez Centralną Bibliotekę Rolniczą.

 

Sygnalizujemy także, że w ramach KSOW w dniach 30–31 sierpnia odbędzie się XII Mazowiecki Kongres Rozwoju Obszarów Wiejskich (coroczne spotkanie wójtów, burmistrzów, starostów i przedstawicieli lokalnych grup działania na temat możliwości wsparcia obszarów wiejskich), 16 września Dożynki Województwa Mazowieckiego zagoszczą w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, a 30 września Iłża będzie gospodarzem finału V Konkursu na Najlepszą Orkiestrę Dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (nabór do konkursu trwa do 29 czerwca). Szczegóły na stronie www.mazowieckie.ksow.pl.

 

 

Liczba wyświetleń: 129

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.