Mazowsze serce Polski nr 7-8/18

Czas zadbać o siebie

2018.07.11 10:00 , aktualizacja: 2018.07.11 08:18

Autor: Redakcja, Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Chłopiec z plecakiem w kapeluszu biegnący na peronie od pociągu do czekającego na niego z rozpostartymi ramionami mężczyzny fot. shutterstock.com

Nie lubisz leżeć plackiem na plaży, a znowu jedziesz na wczasy do Grecji? Ledwo dyszysz ze zmęczenia, wspinając się na Czerwone Wierchy? Może źle przemyślałeś miejsce wakacji. Urlop, żeby był cudownym przeżyciem, nie musi być wcale drogi, a na pewno nie powinien być udręką.

 

Wakacje są jak pakowanie bagaży. Nie należy tam wciskać wszystkiego, ale jak zapomnimy o czymś ważnym, można sobie popsuć zabawę. No i nie powinny ciążyć. Podobnie jak dobór ubrań na wyjazd, przepis na udane wakacje można zamknąć w zwięzłych punktach. Poprosiliśmy o ich sporządzenie fachowców. Wypoczynku nie należy lekceważyć. Jest konieczny dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Dlatego namawiamy na aktywne wakacje – choćby na rozpoczęcie przygody pod żaglami. Bo jak ktoś źle je zaplanuje, to do głowy przychodzą mordercze myśli, jak kiedyś Simone de Beauvoir: „W gruncie rzeczy urlop to rzecz ogromnie męcząca: co dzień trzeba szukać sposobu, jak zabić czas”.

 

Jedną z najważniejszych porad w sprawie wakacji jest ta, by... nie mieć nadmiernych oczekiwań. Wszystkiego nie nadrobi się w dwa tygodnie. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku i zapraszamy letników do spędzania wakacji na pięknym Mazowszu. To zaskakująco dobra oferta! Nie gniewajmy się jednak na deszcz. On też jest potrzebny – grozi nam susza, która spędza sen z oczu naszych rolników. Dlatego piszemy, czyj plon jest najbardziej zagrożony.

 

 

Liczba wyświetleń: 136

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.