Mazowsze serce Polski nr 7-8/18

Wakacyjne okazje

2018.07.11 07:50 , aktualizacja: 2018.07.18 10:01

Autor: Opracowała Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

Kobieta z rowerem wsiada do pociągu Bezpłatny rower, zniżka...
pociąg słoneczny na torach Pociągiem Słonecznym do...

Czy chcemy wyskoczyć na weekendową wyprawę pod Warszawą, czy na dłuższe wakacje nad Bałtyk, warto skorzystać z propozycji kolei. Warszawska Kolej Dojazdowa i Koleje Mazowieckie przygotowały promocje na lato.

 

Pasażerowie WKD mają możliwość przewożenia bezkosztowo rowerów w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy. Każdy cyklista może na podstawie posiadanego ważnego biletu na przejazd pociągiem WKD przewieźć jeden pojazd bez dodatkowych opłat.

 

– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom podróżnych i zgłaszanym przez nich postulatom. W ten sposób staramy się zachęcić osoby mieszkające nie tylko w pobliżu linii WKD, ale także na obszarach od niej oddalonych, do częstszego korzystania z podróży pociągami – podkreśla Michał Panfil, prezes zarządu WKD.

 

Przejazd rodzinny

Osoba dorosła, bez uprawnień do przejazdów ulgowych, podróżująca z dzieckiem, mającym mniej niż 16 lat, może wybrać w WKD przejazd rodzinny. Dla siebie i dla dziecka kupi jednorazowe bilety „tam” lub „tam i z powrotem” z 50-procentową zniżką albo nabędzie w kasie bilet jednorazowy według taryfy ulgowej dla siebie (50 proc.) i dla dziecka (zgodnie z przysługującą mu ulgą). Bilet opatrzony jest adnotacją „przejazd rodzinny” i potwierdzony datownikiem. Jeśli podróżny kupuje bilet w automacie, musi samodzielnie wpisać tę adnotację. W razie kontroli trzeba mieć przy sobie dokument stwierdzający wiek dziecka (np. legitymację szkolną). Jeśli dorosły podróżuje z więcej niż jednym dzieckiem, musi dla nich kupić bilet zgodnie z przysługującymi im ulgami.

 

Bilet weekendowy

Dodatkowo WKD oferuje bilet miesięczny na okaziciela, uprawniający pasażera do odbywania dowolnej liczby przejazdów między wszystkimi stacjami odcinka, na który został zakupiony, w ciągu kolejno następujących po sobie weekendów (sobota i niedziela) oraz we wszystkie dni świąteczne w ciągu miesiąca. Bilet weekendowy wydawany jest tylko na przejazdy „tam i z powrotem”.

 

Bilet turysty

Pasażerowie Kolei Mazowieckich też skorzystają na wakacyjnych zniżkach. Od 1 lipca do 31 sierpnia mogą podróżować na podstawie biletu sieciowego, imiennego uprawniającego do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami KM przez 3 dowolnie wybrane dni w terminie ważności biletu (z wyjątkiem pociągu Słoneczny), na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kam., Drzewica. Bilet turysty ważny jest przez 10 dni, licząc od daty wydania lub daty wskazanej przez podróżnego. Do biletu wydawany jest karnet, na którym oznaczone jest rozpoczęcie każdego z trzech dni ważności biletu. Jego cena wynosi 67 zł.

 

Pociąg Słoneczny

Cieszący się od lat dużą popularnością pociąg Słoneczny będzie kursował na trasie Warszawa Zachodnia–Ustka–Warszawa Zachodnia aż do 2 wrze-śnia. Ceny biletów wynoszą:

  • Warszawa Zachodnia–Ustka lub Ustka–Warszawa Zachodnia – 60 zł,

  • Warszawa Zachodnia–Gdynia Główna lub Gdynia Główna–Warszawa Zachodnia – 45 zł;

  • na odcinku Słupsk–Ustka – 6,00 zł.

    Od tych cen przysługują ulgi.

 

Liczba wyświetleń: 155

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.