Priorytet: Komunikaty, Ogłoszenia

Konferencja „Świat – Europa – Polska. Przyszłość Mazowsza”

2009.04.30 00:00

Autor: Elżbieta Sielicka, MBPR w Warszawie, Wprowadzenie: Jakub Wojna

W dniach 27-28 maja Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego organizuje w Warszawie międzynarodową konferencję „Świat – Europa – Polska. Przyszłość Mazowsza”, poświęconą tematyce diagnozowania, prognozowania i planowania zmian społecznych i gospodarczych na Mazowszu. Konferencja ta inauguruje projekt systemowy „Trendy rozwojowe Mazowsza”, którego celem jest stworzenie kompleksowego systemu monitorowania procesów rozwoju regionalnego.

Pierwszy dzień konferencji poświęcony będzie prezentacji projektu „Trendy rozwojowe Mazowsza”. Zaplanowane zostały także dwie dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli partnerskich regionów Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz zaproszonych ekspertów krajowych i zagranicznych, zajmujących się problematyką rozwoju regionalnego. Przedmiotem wystąpień gości z regionów partnerskich, w ramach pierwszego panelu, będą metody prognozowania i planowania zmian w rozwoju społecznym i gospodarczym ich regionów. Drugi panel, zatytułowany „Quo Vadis Mazovia” i prowadzony przez Profesora Antoniego Kuklińskiego, będzie okazją do wspólnego zastanowienia się nad przyszłymi drogami rozwoju Mazowsza. Udział w konferencji umożliwi poznanie różnych podejść do rozwoju regionalnego i prognozowania zmian społecznych i gospodarczych w regionach.
W drugim dniu konferencji odbędą się warsztaty, które pozwolą przedyskutować i sprecyzować zakres przedmiotowy, planowanych w ramach projektu, badań. Warsztaty zostaną przeprowadzone w trzech blokach tematycznych: społeczeństwo, gospodarka, przestrzeń. Uczestnicy warsztatów będą mogli zapoznać się ze szczegółami planowanych studiów, przedstawić swe opinie i sugestie, dotyczące zarówno tematyki, jak i metodologii badań, a także zapoznać się z zasadami wyboru wykonawców.

W konferencji uczestniczyć będą m.in. przedstawiciele Rządu RP i Samorządu Województwa Mazowieckiego, przedstawiciele regionów partnerskich, eksperci z kraju i zagranicy, przedstawiciele szkół wyższych i instytucji badawczych, zajmujących się zagadnieniami ekonomii, socjologii, geografii i gospodarki przestrzennej oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 29 kB, Liczba pobrań: 206, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 41 kB, Liczba pobrań: 260, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 835

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.