Z regionu

Wójt Roku 2011

2012.02.20 10:45 , aktualizacja: 2012.02.29 13:36

Autor: Łukasz Welenc, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Fot. Alina Moreń
Fot. Biuro Prasowe...
Fot. Biuro Prasowe...
Fot. Biuro Prasowe...

18 lutego br. w Hotelu Gromada w Warszawie odbyło się oficjalne podsumowanie jedenastej edycji konkursu „Wójt Roku”. Jej laureatem został Marcin Gaweł z gminy Pałecznica w województwie małopolskim. W uroczystości wziął udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Zwycięzca – Marcin Gaweł w konkursie zorganizowanym przez TVP pokonał 62 konkurentów. Zdobył także tytuł Eko-Wójta Roku. Tryumfator nie ukrywał zadowolenia. Podczas przemówienia podziękował za oddane głosy. Powiedział również, że drogą do sukcesu jest zasada, że „najważniejszą osobą w urzędzie jest interesant”.

 

Kapituła konkursu przyznała też dwa wyróżnienia. Otrzymali je Ryszard Giszczak z gminy Raciąż (woj. mazowieckie) i Jan Andrzej Dąbrowski z gminy Strzyżewice (woj. lubelskie).

 

W tym roku w gronie finałowej dziesiątki znalazło się trzech wójtów z Mazowsza: Dariusz Bielecki z gminy Pomiechówek( w pow. nowodworskim), Stanisław Kaliński z gminy Skórzec (w pow. siedleckim) oraz Ryszard Giszczak z gminy Raciąż (w pow. płońskim).

 

Celem konkursu, który odbył się już po raz jedenasty, było uhonorowanie wójta, który w 2011 roku wykazał się największymi zasługami na rzecz swojej gminy. Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego.

Liczba wyświetleń: 578

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.