Z regionu

„Mecz z jajem” – po raz drugi w Ciechanowie

2012.03.28 15:35

Autor: Barbara Szemplińska, Delegatura UMWM w Ciechanowie, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Słuchacze Kolegium Nauczycielskiego w Ciechanowie, w porozumieniu z Bankiem Żywności w Ciechanowie, już po raz drugi postanowili włączyć się w działalność charytatywną na rzecz osób potrzebujących pomocy i przeprowadzili zbiórkę żywności przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

 

28 marca br. w hali sportowej MOSiR w Ciechanowie odbył się, rozgrywany między zespołami lokalnych polityków i przedsiębiorców, „Mecz z jajem”. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Na parkiecie spotkali się politycy, samorządowcy i biznesmeni z Ciechanowa. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie drużyny: „Białych” i „Czerwonych”. Składy drużyn zostały wcześniej rozlosowane spośród osób, które przyjęły zaproszenie do gry i zaprezentowane przed rozpoczęciem meczu. Zawodnicy rozegrali 10 minutowe 4 kwarty.

 

Spotkanie było zwieńczeniem akcji zbiórki żywności. Wejściówką na mecz były produkty spożywcze, przekazywane przez widzów i rozgrywających. Wśród publiczności najwięcej było młodzieży. Dla uczniów była to okazja do poznania pozytywnych wzorców zachowań, prezentowanych przez dorosłych we wspólnej zabawie. Widowisko uatrakcyjniły występy artystyczne.

 

Na boisku pojawił się m.in. Andrzej Kamasa dyrektor Delegatury UMWM w Ciechanowie. Pracownicy delegatury również czynnie włączyli się w akcję, zakupując produkty żywnościowe.

  • fot. Barbara Szempielińska
  • fot. Barbara Szempielińska
  • fot. Barbara Szempielińska
  • fot. Barbara Szempielińska
  • fot. Barbara Szempielińska
  • fot. Barbara Szempielińska
  • fot. Barbara Szempielińska
  • fot. Barbara Szempielińska

Liczba wyświetleń: 429

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.