Z regionu

„Muzeum Wsi Mazowieckiej rzetelną instytucją 2012”

2012.06.25 13:40

Autor: Jarosław Asztemborski, MWM w Sierpcu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

fot. arch. MWM w Sierpcu
fot. arch. MWM w Sierpcu

Rozstrzygnięto II edycję programu „Rzetelni w biznesie”. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu podtrzymało zaszczytny tytuł „Rzetelnej Instytucji”, który podczas uroczystej gali finałowej potwierdzony został certyfikatem europejskim.

 

Celem programu „Rzetelni w biznesie” jest honorowanie firm, instytucji i osób godnych zaufania, wywiązujących się ze zobowiązań zarówno wobec klientów, kontrahentów, jak pracowników oraz kierujących się w codziennej działalności najwyższymi normami etycznymi. Wyróżnieni są liderami w swoich regionach, wyczuwającymi potrzeby rynku i kształtującymi ofertę w taki sposób, by spełniała ona oczekiwania najbardziej wymagających klientów. To instytucje, które potrafią pozyskiwać fundusze strukturalne i trafnie inwestują otrzymane środki. Nagroda „Rzetelni w biznesie” promuje również innowacyjność, a laureatów stawia za wzór dla innych.

 

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu od początku swojej działalności dąży do zachowania od zapomnienia zabytków polskiej kultury materialnej i duchowej. Jest przy tym placówką nowoczesną, kierowaną przez najlepszych specjalistów. Mimo wielu problemów, z jakimi musi się zmagać, wciąż się rozwija, poszerza swoją ofertę. W niewielu miejscach folklor i tradycja tak harmonijnie współgrają z nowoczesnością. Celem Muzeum jest odwzorowanie obyczajów i realiów życia dawnej wsi mazowieckiej. Najlepszym miernikiem efektywności tych działań jest wciąż wzrastająca liczba gości odwiedzających skansen oraz ich pochlebne opinie

 


Program „Rzetelni w biznesie” obejmuje cztery strategiczne obszary: przedsiębiorczość, samorządność, medycynę oraz instytucje. Jego uczestnicy mogli ubiegać się o certyfikat na poziomie regionalnym, ogólnopolskim bądź europejskim w czterech projektach: „Rzetelni w Biznesie”, „Rzetelni dla Biznesu”, „Rzetelni w Ochronie Zdrowia” oraz „Rzetelna Instytucja”. Wyboru dokonywała specjalnie do tego celu powołana Rada Programowa, w skład której weszli wysokiej klasy specjaliści ze świata polityki, biznesu oraz przedstawiciele podmiotów sprawujących patronat nad przedsięwzięciem. Przyznane zostały również nagrody specjalne „Rzetelni dla Biznesu” dla najbardziej zasłużonych dla rozwoju polskiej przedsiębiorczości.

Liczba wyświetleń: 207

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.