Z regionu

Jubileusz magnuszewskich strażaków

2012.08.01 11:25 , aktualizacja: 2012.08.01 14:29

Autor: Aldona Zawadzka, Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

fot. arch. UMWM

Podczas festynu integracyjnego w Magnuszewie (pow. kozienicki), 29 lipca br., świętowano 100-lecie lokalnej OSP. Doceniając zasługi, ciężką pracę oraz poświęcenie magnuszewskich druhów, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik przyznał jednostce Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”. Odznaczenie wręczył radny Leszek Przybytniak.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Magnuszewie odgrywa ważną rolę w życiu lokalnej społeczności. Strażacy-ochotnicy interweniują podczas pożarów, walczą z klęskami żywiołowymi i zagrożeniami ekologicznymi oraz udzielają pomocy przedmedycznej poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach. Podejmują działania nie tylko na terenie gminy Magnuszew – niosą pomoc mieszkańcom całego powiatu kozienickiego.

 

Druhowie mają również znamienny wpływ na aktywizację życia kulturalnego lokalnej społeczności. W strażackiej remizie wygospodarowano miejsce na świetlicę dla dzieci. Jest to też miejsce spotkań mieszkańców Magnuszewa – jednostka okazuje się być prawdziwą siłą jednoczącą miejscową ludność. 

Liczba wyświetleń: 241

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.