Z regionu

Porozumienie w sprawie badań nad historią regionu

2012.08.29 12:35 , aktualizacja: 2012.08.29 12:39

Autor: Barbara Szemplińska, Delegatura UMWM w Ciechanowie, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie 28 sierpnia br. zawarło porozumienie o współpracy w zakresie badań nad historią regionu pomiędzy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 

Podpisanie porozumienia poprzedził wykład ks. prof. dr hab. Henryka Skorowskiego, Rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie pt.: „Potrzeba badań nad historią regionalną – warunkiem zachowania tożsamości narodowej”.


W spotkaniu uczestniczył radny sejmiku Województwa Mazowieckiego Benedykt Pszczółkowski oraz dyrektor Delegatury UMWM w Ciechanowie Andrzej Kamasa.

 

Ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski – teolog polski duchowny katolicki, salezjanin (SDB), profesor i rektor UKSW w Warszawie. W 2009 r. za wybitne zasługi w działalności naukowo-dydaktycznej i osiągnięcia w pracy duszpasterskiej został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
 

  • fot. Barbara Szempielińska
  • fot. Barbara Szempielińska
  • fot. Barbara Szempielińska
  • fot. Barbara Szempielińska

Liczba wyświetleń: 242

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.