Z regionu

Europamobil na Mazowszu

2012.09.14 13:20 , aktualizacja: 2012.09.17 14:52

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

fot. Tomasz Kwiręg
fot. archiwum Centrum...

„Europamobil” to projekt dla uczniów i studentów.18 studentów z ośmiu europejskich krajów – Francji, Irlandii, Słowenii, Polski, Niemiec, Rumunii, Hiszpanii oraz Portugali, podróżuje po Mazowszu specjalnym autobusem o nazwie Europamobil. Od 13 do 27 września przeprowadzą w sumie 88 warsztatów w 11 mazowieckich szkołach ponadgimnazjalnych.

 

Weźmie w nich udział ok. 2 tys. uczniów z Mazowsza. Zajęcia będą odbywały się w języku angielskim, francuskim lub niemieckim.

 

Licealiści i gimnazjaliści z Otwocka, Celestynowa, Góry Kalwarii, Kozienic, Warki, Jasieńca i Radomia już mieli okazję uczestniczyć w warsztatach. Rozmawiali ze studentami o Europie, jej różnorodności kulturowej, migracjach, polityce oraz o Unii Europejskiej. W każdej szkole zorganizowane zostały także targi informacyjne, podczas których uczniowie dowiedzieli się m.in. o możliwościach udziału w zagranicznych wymianach, praktykach i wolontariacie.

 

Projekt realizowany jest przez Fundację Genshagen, przy wsparciu Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej, Samorządu Województwa Mazowieckiego, Landu Brandenburgii, Fundacji im. Roberta Bosha oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które przekaże na jego realizację ponad 15,8 tys. zł, w ramach Mechanizmu Wsparcia Obywatelskiego i Samorządowego Wymiaru Polityki Zagranicznej (Instrument Małe Projekty Wspólne MSZ i Samorządu).

 

Patronat nad projektem Europamobil objęli Matthias Platzeck – Premier Kraju Związkowego Brandenburgii oraz Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego.

 

 

 

 

Przystanki Europamobil na Mazowszu:

 

13 września br. Kozienice– I Liceum Ogólnokształcące im. St. Czarnieckiego, ul. Warszawska 19,

14 września br. Otwock– Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. K.I. Gałczyńskiego, ul. Gen. Juliana Filipowicza 9,

17 września br. Łaskarzew (pow. garwoliński) – Zespół Szkół nr 1 im. Szarych Szeregów, ul. Alejowa 23,

18 września br. Warka– Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Wysockiego, ul. Warszawska 45,

19 września br. Siedlce– I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa, ul. Floriańska 10,

20 września br. Celestynów– Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. por. Józefa Czumy „Skrytego”, ul. Św. Kazimierza 55,

21 września br. Góra Kalwaria– Zespół Szkół Ogólnokształcących, ul. Ks. Sajny 16,

24 września br. Maciejowice(pow. garwoliński) – Publiczne Gimnazjum im. Grzegorza Piramowicza, ul. T. Kościuszki 19,

25 września br. Jasieniec(pow. grójecki) – Publiczne Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego, ul. Szkolna 7a,

26 września br. Siedlce– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Kazimierza Wielkiego, ul. Bema 4,

27 września br. Radom– Europejskie Gimnazjum Językowe z oddziałami dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej, ul. Sienkiewicza 8.

Liczba wyświetleń: 255

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.