Z regionu

Podwójne laury dla Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

2012.11.21 15:30 , aktualizacja: 2012.11.21 15:44

Autor: Joanna Szewczykowska, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Wprowadzenie: Agnieszka Bogucka

17 listopada br. odbyła się Wielka Gala „Polska Przedsiębiorczość”, podczas której sierpecka placówka została uhonorowana w dwóch kategoriach.

 

Konkurs „Mazowiecka Firma Roku” już od dziesięciu lat nagradza i promuje firmy, które dążą do świadczenia usług i oferowania produktów na najwyższym poziomie. Firmy te kierują się zasadami etyki w prowadzeniu swojej działalności oraz profesjonalnym podejściem do klientów, a także tworzą przyjazne środowisko dla pracowników zaangażowanych w działania i rozwój przedsiębiorstwa.

 

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu już dwukrotnie – w 2010 oraz w 2011 r. – zostało „Mazowiecką Firmą Roku” w kategorii „Działalność kulturalna” i otrzymało statuetkę „Złotego orła”. Dwukrotnie też zdobyło Europejski Certyfikat „Rzetelna Instytucja” – w 2011 i 2012 r.  Zwycięstwo w obecnej jubileuszowej 10. edycji konkursu „Mazowiecka Firma Roku” i tytuł „Mazowiecka Firma Dziesięciolecia” jest podsumowaniem i docenieniem działalności muzeum, które w przeciągu 40 lat istnienia stało się jednym z ważniejszych ośrodków gromadzących, chroniących, a także prezentujących i popularyzujących kulturę Mazowsza północno-zachodniego. Nagrody odebrał dyrektor Muzeum – Jan Reszotarski.

 

Podczas gali wręczono również nagrody laureatom V edycji konkursu „Mazowiecka Gmina/Mazowiecki Powiat Roku”, VI edycji konkursu „Orły Polskiego Budownictwa”, VII edycji konkursu „Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości” oraz VI edycji konkursu „Perły Medycyny”. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 

Konkursy mają charakter cykliczny i co roku adresowane są do wszystkich firm i przedsiębiorców z sektora budownictwa, do samorządów, zakładów opieki medycznej i firm działających na rynku medycznym oraz innych przedsiębiorstw, niezależnie od charakteru własności zakładu pracy, jego wielkości czy liczby zatrudnionych pracowników.

  • fot. arch. Muzeum Wsi...
  • fot. arch. Muzeum Wsi...
  • fot. arch. Muzeum Wsi...

Liczba wyświetleń: 258

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.