Z regionu

Przedstawiciele regionu Bruksela-Stolica z wizytą na Mazowszu.

2012.11.23 15:25 , aktualizacja: 2012.11.23 15:40

Autor: Magdalena Rzońca (OŚ), Wprowadzenie: Monika Guzowska

Fot. Łucja Dorota Cichocka
Fot. Łucja Dorota Cichocka
Fot. Łucja Dorota Cichocka
Fot. Łucja Dorota Cichocka

Wymiana informacji i doświadczeń w obszarze gospodarowania odpadami oraz obowiązki przedsiębiorców w zakresie ustawy o bateriach i akumulatorach były głównymi tematami rozmów przedstawicieli województwa mazowieckiego i regionu Bruksela-Stolica.

 

Spotkania, zorganizowane w ramach współpracy międzyregionalnej prowadzonej przez oba regiony, dzięki zawartemu Porozumieniu o Współpracy Międzyregionalnej między województwem mazowieckim a regionem Bruksela-Stolica w zakresie środowiska na lata 2011-2014, odbyły się w dniach 21 – 23 listopada br. w Warszawie.

 

W trakcie wizyty przedstawiciele Departamentu Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie omówili kwestie związane z obowiązkami przedsiębiorców wynikającymi z ustawy o bateriach i akumulatorach. Ponadto, dzięki wizycie w Regionalnym Zakładzie Przetwarzania Odpadów Komunalnych RADKOM w Radomiu belgijscy goście mieli okazję poznać rozwiązania stosowane w gospodarowaniu odpadami. Przedstawiciele regionu Bruksela-Stolica omówili najważniejsze zagadnienia związane z tą kwestią, w szczególności rozwiązania funkcjonujące w ich regionie.

 

Tego rodzaju wizyty studyjne to doskonała okazja do poznania i wdrażania sprowadzonych rozwiązań stosowanych w ochronie środowiska. Obydwie strony podkreśliły istotne znaczenie spotkań w zakresie wymiany doświadczeń i zadeklarowały chęć dalszej współpracy.

Liczba wyświetleń: 332

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.