Z regionu

Marianna Kobylińska laureatką Kryształowej Koniczyny

2012.11.30 15:15 , aktualizacja: 2012.11.30 15:22

Autor: OIzabela Kuźniewska (RW), Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM

Gala XII Ogólnopolskiego Konkursu Kryształowej Koniczyny im. Edwarda Piszka, Szczepana Pieniążka i Donalda Evans’a, ogłoszonego przez Fundację Edukacyjną 4H w Polsce, odbyła się 28 listopada br. w Warszawie. Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazła się także mieszkanka Mazowsza – Marianna Kobylińska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni.

 

Laureatka zajęła drugie miejsce. Od urodzenia związana jest z gminą Sterdyń. Upowszechnianiem kultury na terenie gminy zajmuje się od 1985 r., pracując z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. W latach 1991-2008 pełniła funkcję kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Sterdyni, a od roku 2009 jest dyrektorem tej placówki. W 1999 r. Zarząd Gminy Sterdyń doceniając zasługi w upowszechnieniu kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego gminy Sterdyń mianował ją na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Sterdyni. Powierzone obowiązki wykonuje sumiennie i z ogromnym zaangażowaniem. Jest inicjatorką różnego rodzaju przedsięwzięć kulturalnych i edukacyjnych. Pod kierownictwem Marianny Kobylińskiej Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni z roku na rok poszerza ofertę zajęć I wydarzeń. Swoje dotychczasowe życie zawodowe laureatka poświęciła rozwojowi kultury. Dzięki jej zaangażowaniu, dzieci i młodzież rozwijają swoje pasje w dziedzinie muzyki, teatru, tańca. Zajmują często czołowe miejsca w konkursach na szczeblach – powiatowym, wojewódzkim i krajowym.

 

Konkurs Kryształowej Koniczyny promuje osoby działające na rzecz rozwoju edukacji na terenach wiejskich, docenia także pracę wolontariuszy, zwracając uwagę na znaczenie działań edukacyjnych w środowisku wiejskim w aspekcie integracji, aktywizacji i rozwoju.

Liczba wyświetleń: 487

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.