Z regionu
Nowa kadencja mazowieckiej Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia
2013.02.26 13:35 , aktualizacja: 2013.02.26 13:46
Autor: Anna Żabińska, Paweł Martofel, WUP w Warszawie, Wprowadzenie: Iwona Dybowska
- fot. Wiesława Lipińska
- fot. Wiesława Lipińska
- fot. Wiesława Lipińska
- fot. Wiesława Lipińska
- fot. Wiesława Lipińska
Zainaugurowano kolejną kadencję prac Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia – organu opiniotwórczo-doradczego marszałka województwa w zakresie polityki rynku pracy.
Nominacje członkom rady wręczył, 25 lutego br., marszałek Adam Struzik. Marszałek odniósł się do sytuacji gospodarczej Mazowsza oraz przybliżył plany i możliwości związane z nowym okresem programowania 2014-2020. W świetle podstawowego zadania rady, jakim jest inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do pełnego i produktywnego zatrudnienia w regionie, marszałek omówił także wyzwania, którym Wojewódzka Rada Zatrudnienia kadencji 2013-2016 musi stawić czoła.
Członkowie rady funkcję przewodniczącego powierzyli Waldemarowi Prusakowi reprezentującemu Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Wiceprzewodniczącą została Grażyna Zalewska z Zakładu Doskonalenia Zawodowego, a przedstawicielem do Naczelnej Rady Zatrudnienia został wybrany Zbigniew Kaźmierczak z Ogólnopolskiego Związku Bezrobotnych.
Przewodniczący Waldemar Prusak podziękował za zaufanie i podkreślił znaczenie spraw związanych z zatrudnieniem i bezrobociem we współczesnej Europie. Zwrócił też uwagę na rolę kształcenia zawodowego dającego rynkowi pracy poszukiwanych specjalistów.
Wojewódzka Rada Zatrudnienia przyjęła sprawozdanie z wykonania planu wydatków Funduszu Pracy za 2012 r. w zakresie działań realizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie oraz zaakceptowała podział środków na rok 2013. Zaopiniowane zostały również wnioski szkół zawodowych, działających na obszarze województwa, w sprawach dotyczących utworzenia nowych kierunków kształcenia zawodowego.
Pliki do pobrania
Liczba wyświetleń: 494
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.