Z regionu

Otwarcie Radomskiego Centrum Innowacji i Technologii

2013.03.13 12:30 , aktualizacja: 2013.03.13 12:34

Autor: Katarzyna Klepaczewska, (OR) na podst. materiałów MRiRW, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Radomskie Centrum Innowacji i Technologii to instytucja, która ma łączyć w sobie naukę i biznes, wpłynąć na wzrost zatrudnienia i poprawić sytuację gospodarczą Radomia i regionu. W uroczystej inauguracji projektu uczestniczył m.in. wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

 

Jedną z części centrum ma być inkubator technologiczny, którego budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. Zgodnie z zapowiedziami ma to być ośrodek odpowiedzialny m.in. za wspomaganie rozwoju typu start-up, czyli uruchomienie działalności biznesowej na podstawie założeń zapisanych w biznesplanie.

 

Drugim modułem będzie park naukowo-technologiczny, który ma powstać na bazie dotychczasowych obiektów Fabryki Broni "Łucznik". Ma to być miejsce służące prowadzeniu działalności gospodarczej i oferujące usługi doradcze, organizacyjne, prawne i finansowe.

 

Podczas spotkania wicemarszałek Leszek Ruszczyk podkreślił, że Radomskie Centrum Innowacji i Technologii to szansa dla właścicieli firm w udoskonalaniu swoich przedsiębiorstw. Placówka ma bowiem doradzać jakie nowe technologie można zastosować, by znaleźć rynki zbytu czy partnerów do współpracy.

 

Koszt całego przedsięwzięcia to około 120-160 mln zł. Projekt realizowany jest z inicjatywy Agencji Rozwoju Przemysłu.

  • fot. Grzegorz Rogiński
  • fot. Grzegorz Rogiński

Liczba wyświetleń: 218

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.