Z regionu

Strażak miesiąca stycznia nagrodzony

2013.03.13 14:00 , aktualizacja: 2013.03.13 15:00

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Druh Paweł Wyżykowski, członek OSP w Kraszewie (powiat ciechanowski) został uhonorowany tytułem Strażaka Miesiąca Stycznia 2013.

 

Nagroda strażaka miesiąca przyznawana jest druhom ochotnikom, którzy wykazali się niezwykłą odwagą i determinacją w ratowaniu ludzkiego życia. Wyboru dokonuje Kapituła Konkursu „Strażak Roku 2013”.

 

Pod koniec stycznia br., druh Paweł Wyżykowski zaimponował odwagą i ofiarnością, udzielając pomocy ofiarom wypadku samochodowego, do którego doszło w miejscowości Mieszki-Bardony w gminie Sońsk. Jeden z pojazdów uderzył w drzewo, w wyniku czego ranne zostały dwie osoby. Nie zwracając uwagi na trudne warunki i brak obecności służb ratowniczych, druh bez wahania podjął działania polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Dokonał także oceny funkcji życiowych u poszkodowanych i przystąpił do pośredniego masażu serca u jednej z ofiar.

 

Członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska pogratulowała i podziękowała druhowi za godną postawę. Strażacy ochotnicy pełnią społeczną służbę, w której bezinteresownie - często z narażeniem własnego zdrowia, a nawet życia - spieszą z pomocą poszkodowanym.

 

 Nagrodę, przyznaną strażakowi, ufundował Samorząd Województwa Mazowieckiego.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 557

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.