Z regionu

Poznaliśmy strażaka lutego

2013.04.09 13:50 , aktualizacja: 2013.04.09 13:57

Autor: oprac. Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Młodszy kapitan Łukasz Król, funkcjonariusz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Gulczewie (powiat wyszkowski) został Strażakiem Miesiąca Lutego 2013.

 

27 lutego br. Łukasz Król uratował mężczyznę, który stanął w płomieniach w wyniku oblania benzyną. Zauważył poszkodowanego na ulicy Podchorążych w Warszawie i natychmiast rozpoczął akcję ratunkową. Zdjął kurtkę i starał się nią ugasić ogień, zwłaszcza na głowie płonącego, aby umożliwić mu swobodny oddech. Szybkie działanie przyniosło efekt – poparzonego ale ocalonego mężczyznę, strażak oddał w ręce ratowników medycznych.

 

9 kwietnia br. nagrodę dzielnemu kapitanowi Łukaszowi Królowi wręczyła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, która podziękowała za godną postawę. Zdarzenie to potwierdza, że praca druhów ochotników oraz strażaków zawodowych stwarza różnego typu zagrożenia, dlatego wymaga olbrzymiej determinacji – podkreśliła członek zarządu.

 

Nagroda strażaka miesiąca przyznawana jest druhom ochotnikom, którzy w danym miesiącu wykazali się szczególną odwagą i poświęceniem w ratowaniu ludzkiego życia. Wyboru dokonuje Kapituła Konkursu „Strażak Roku 2013”.

 

Nagrodę ufundował Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 414

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.