Z regionu

„Młodzież zapobiega pożarom”

2013.04.09 15:55 , aktualizacja: 2013.04.12 15:19

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot. Piotr Stańczyk
  • fot. Piotr Stańczyk
  • fot. Piotr Stańczyk
  • fot. Piotr Stańczyk

Pod takim hasłem odbyły się w Zwoleniu XV powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży.

 

W eliminacjach uczestniczyli zwycięzcy etapu gminnego w trzech grupach wiekowych – szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie. Uczniowie, zgodnie z regulaminem konkursu, w I etapie rozwiązywali test, a następnie wyłonieni finaliści odpowiadali na pytania przed komisją konkursową pod przewodnictwem mł. bryg. Mariusza Grudzińskiego z KP PSP. Wśród pytań znalazły się m.in. te  dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przepisów przeciwpożarowych, wyposażenia w sprzęt przeciwpożarowy, a także historii straży pożarnej – państwowej oraz ochotniczej.

 

Nagrody dla zwycięzców, w postaci pucharów i plecaków, ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, wręczył wicemarszałek Leszek Ruszczyk. Gratulując laureatom konkursu, podkreślił, jak ważne jest, by w sytuacjach zagrożenia życia zachować opanowanie, a przy tym pomóc sobie i osobom poszkodowanym. 

 

Przedsięwzięcie zorganizował Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zwoleniu, przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i Starostwem Powiatowym.

 

Wyniki XV eliminacji powiatowych OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom" w Zwoleniu:


Grupa I - szkoły podstawowe
1. Kacper Byzdra – PSP Mszadla Stara,
2. Karol Fijołek – PSP Tczów
3. Katarzyna Jurek – PSP Policzna
 

Grupa II - szkoły gimnazjalne
1. Marlena Kowalczyk – PG Policzna,
2. Mateusz Pietrzyk – PG Przyłęk
3. Sebastian Molenda – PG Kazanów


Grupa III - szkoły ponad gimnazjalne
1. Sebastian Drzewiecki – OSP Przyłęk
2. Paulina Burzyńska – ZSL Zwoleń
3. Daniel Jężak – ZSRT Zwoleń.

Liczba wyświetleń: 410

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.