Z regionu

Mazowsze wyróżnione na Agrotravel

2013.04.12 08:40 , aktualizacja: 2013.04.12 15:34

Autor: Biuro ds.obsługi Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.arch.UMWM
  • fot.arch.UMWM
  • fot.arch.UMWM
  • fot.arch.UMWM
  • fot.arch.UMWM
  • fot.arch.UMWM

Z wyróżnieniem w konkursie na najciekawsze stoisko wróciła z V Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL w Kielcach delegacja województwa mazowieckiego.

 

W Targach trwających  od 5 do 7 kwietnia br. brały udział Lokalne Grupy Działania: „Razem dla Radomki”; „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego”; „Wspólny Trakt”; „Wszyscy Razem”; „Dziedzictwo i rozwój”; „Na piaskowcu”, „Ziemia Mińska” oraz Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim.

 

Mimo zimowej aury za oknami hale wystawowe Targów Agrotravel zamieniły się na trzy dni w wiosenno – letnią rzeczywistość polskiej wsi.  Królowałyoferty atrakcyjnego wypoczynku na wsi, jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych, degustacje potraw regionalnych, a imprezie targowej towarzyszyły konkursy dla wystawców i zwiedzających oraz międzynarodowa konferencja„Infrastruktura okołoturystyczna jako element wzbogacający ofertę obszarów wiejskich”.

 

Mazowieckie stoisko było codziennie oblegane przez licznych zwiedzających, bowiem oprócz zapoznania się z ofertą wypoczynkową mazowieckiej wsi, można było skosztować tradycyjnych potraw czy wziąć udział w praktycznych warsztatach garncarskich lub muzycznych. Były pierogi, kapusta z grzybami i ciasta, ale także skrzypce, fidle, ligawy i fujarki.  Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjnie mazowieckie przewodniki, katalogi gospodarstw agroturystycznych oraz ubiegłoroczne pozycje  biblioteki KSOW – „Dobre praktyki” oraz „Nawozy zielone na Mazowszu”.

 

SR KSOW składa serdecznie podziękowania współwystawcom za aktywny udział w targach, a wszystkich tradycyjnie zachęcamy do odwiedzenia gospodarstw agroturystycznych na Mazowszu.

Liczba wyświetleń: 233

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.