Z regionu

45 medali reprezentantów Polski w mistrzostwach Europy w Sumo

2013.04.22 12:25

Autor: Mariusz Rudnicki, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

W hali OSiR Warszawa-Wawer Falenica odbyły się Mistrzostwa Europy w Sumo Seniorów i Młodzieżowców. W zawodach wzięło udział prawie 200 najlepszych zawodników sumo z dwunastu krajów.

 

Nie były to pierwsze mistrzostwa organizowane w naszym kraju. Polska gościła dotychczas po dwa razy mistrzostwa Świata i Europy.

 

Tegoroczne mistrzostwa okazały się wielkim sukcesem reprezentantów polski. Łącznie zdobyli 45 medali – 5 złotych, 12 srebrnych i 28 i brązowych w kategorii seniorów oraz U21 i U23. Mistrzem Europy wśród seniorów został w wadze 100 kg Michał Luto.

 

To doskonałe podsumowanie dla Polskiego Związku Sumo przed przyszłorocznymi obchodami 10. rocznicy powstania. Na początku działalności związek zrzeszał dwanaście klubów, teraz ma ich 98 w 14 województwach. Licencje posiada 1700 osób, natomiast dyscyplinę uprawia około 5 tys.

 

W uroczystości otwarcia mistrzostw uczestniczył wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski. Impreza odbyła się w dniach 19 – 21 kwietnia.

  • fot. Tomasz Stefański
  • fot. Tomasz Stefański
  • fot. Tomasz Stefański
  • fot. Tomasz Stefański
  • fot. Tomasz Stefański
  • fot. Tomasz Stefański

Liczba wyświetleń: 217

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.