Z regionu

Wesprzyj Pokoje Życzliwości

2013.04.22 14:20 , aktualizacja: 2013.04.23 15:36

Autor: Natalia Drzazga/Stowarzyszenie Pozytywne.com, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Fot. arch. Stowarzyszenie...
Fot. arch. Stowarzyszenie...

Co ma wspólnego wiek Pszczółki Mai z polskimi szpitalami? Często jest to czas od przeprowadzenia ostatniego remontu świetlic na oddziałach pediatrycznych. Pojawił się zatem pomysł, by pomieszczenia te zyskały nową szatę i funkcjonalność.

 

Inicjatorem akcji polegającej na stworzeniu dzieciom miejsca w szpitalu, w którym będą mogły zapomnieć o rozłące z rodzicami i w najprostszy sposób pokonać nudę jest Stowarzyszenie Pozytywne.com . Zgodnie z zamierzeniem każda ze świetlic dzieli się na cztery strefy: artystyczną, zabawy, edukacji oraz czytelnię. Elementy wyposażenia są bezpieczne dla dzieci, mają ergonomiczną oraz nowoczesną formę. Świetlice są wyposażone w sprzęt audiowizualny, gry edukacyjne, zabawki i biblioteczkę z książkami. To miejsce, które przyniesie chorym dzieciom wiele radości i zabawy, pomagając im w trudnych chwilach.

 

W akcję tworzenia Pokojów Życzliwości żywo zaangażowali się Zbigniew Wodecki i Baśka Kwarc z Klatki B, którzy wspólnie wystąpili w klipie promującym ich powstawanie.Przedsięwzięciu patronuje również m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Pierwsze dwa takie pokoje powstały we wrocławskich szpitalach: im. Falkiewicza oraz Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym. Mają 28 m2 i umożliwiają dziecku spędzenie w tym miejscu niemalże całego dnia. W powstanie nowych świetlic włączyli się: Krajowy Rejestr Długów, Biuro Informacji Gospodarczej SA oraz Rzetelna Firma. Inicjatywa tworzenia Pokojów Życzliwości ma charakter ogólnopolski i kolejne takie pomieszczenia mogą powstać w innych miastach. W planie jest wyposażenie 40 świetlic na oddziałach dziecięcych w szpitalach w całej Polsce. 

 

Zainteresowanych wsparciem inicjatywy zapraszamy na www.pokojezyczliwosci.pl .

Liczba wyświetleń: 196

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.