Z regionu

Majowe Dni Białobrzegów

2013.05.21 10:30 , aktualizacja: 2013.05.22 10:39

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

To impreza, która co roku cieszy się ogromną popularnością i przyciąga na stadion miejski tysiące mieszkańców oraz turystów.

 

W czasie trzydniowych „Majowych Dni Białobrzegów” rywalizowały najlepsze klasy z placówek oświatowych gminy Białobrzegi. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury prezentował najciekawsze zespoły amatorskie; były również występy przedszkolaków, a także zlot motocyklistów. To tylko niektóre z wielu przygotowanych atrakcji.

 

Burmistrz Białobrzegów Wiesław Banachowicz wyróżnił osoby związane z miastem i gminą, które swoją pracą, rzetelnością, poświęceniem i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju gminy. Uhonorowany został m.in. wicemarszałek Leszek Ruszczyk, który pogratulował włodarzom Białobrzegów znakomitych wyników w pozyskiwaniu i zagospodarowaniu środków unijnych. Przypomniał, że w ostatnich latach w województwie mazowieckim gmina ta osiągnęła najlepsze wyniki w aplikowaniu o dotacje z UE.

 

W 2011 r. Białobrzegi otrzymały miano Innowacyjnej Gminy Mazowsza. Są one liderem w pozyskiwaniu środków z RPO WM 2007-2013. W sumie zainwestowano ponad 50 mln zł. Realizatorami inwestycji były firmy miejscowe. Środki te wykorzystano na budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej, w tym  14,5 mln zł w rejonie miejscowości Brześce. Sfinansowano także przebudowę dróg i chodników oraz instalację kolektorów słonecznych, zmodernizowano targowisko miejskie placówki oświatowe i kulturalne, urządzono place zabaw. Dokonano również rekultywacji składowiska odpadów.

  • fot. Archiwum UMWM
  • fot. Archiwum UMWM

Liczba wyświetleń: 203

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.