Z regionu

Płock wspiera niepełnosprawnych

2013.05.28 14:20 , aktualizacja: 2013.05.28 15:03

Autor: Monika Sarwińska, Delegatuta UMWM w Płocku, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Światowy Dzień Inwalidy w Płocku, który obchodzony był 28 maja, upłynął pod hasłem „Wspieramy osoby niepełnosprawne w aktywnej integracji społecznej”. Uroczystości związane z obchodami tego dnia odbyły się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

 

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Emerytów i Inwalidów w Płocku, który był organizatorem uroczystości, przewidział w programie występy zaproszonych gości i amatorskich zespołów. Dyrektor płockiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Michał Twardy, w imieniu marszałka województwa Adama Struzika, odczytał list do uczestników. Przypomniał, że Światowy Dzień Inwalidy to bardzo ważne i potrzebne święto. Jest to okazja do uzmysłowienia  społeczeństwu trudnej sytuacji życiowej osób niepełnosprawnych oraz problemów, z jakimi borykają się one każdego dnia. Inicjatywa ta ma wielkie znaczenie dla wcielania w życie idei znoszenia barier dzielących ludzi chorych oraz zdrowych,  jak również budowania trwałych i przyjaznych relacji  społecznych.

 

Obchody Światowego Dnia Inwalidy w Płocku zakończył poczęstunek oraz wspólne rozmowy w miłej i przyjaznej atmosferze.

  • fot. Monika Sarwińska
  • fot. Monika Sarwińska
  • fot. Monika Sarwińska

Liczba wyświetleń: 223

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.