Z regionu

Wspólne projekty – wspólny sukces

2013.06.12 09:45

Autor: Monika Sarwińska, Delegatuta UMWM w Płocku, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Rozpoczął się cykl spotkań informacyjno-konsultacyjnych z przedstawicielami organizacji pozarządowych, samorządów gmin i powiatów oraz przedsiębiorców. Pierwsze z nich odbyło się 11 czerwca br. w Płocku.

 

Głównymi tematami były prace nad Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, projektem „Strategii Rozwoju Kultury w województwie mazowieckim na lata 2013-2020” oraz projektem „Aktywny Młody Mazowszanin – wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez aktywizację młodzieży na terenie województwa mazowieckiego”. Dokonano również podsumowania współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi oraz analizy najważniejszych przedsięwzięć dotyczących współpracy w roku 2013.

 

Wielokrotnie podkreślano, że sprawna współpraca Samorządu Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi to stabilna podstawa społeczeństwa obywatelskiego w regionie. Mimo że sektory publiczny i pozarządowy różnią się w założeniach, wiele je łączy; przede wszystkim wspólny cel – zaspokajanie potrzeb Mazowszan. To on motywuje do współpracy i podejmowania wspólnych wyzwań. Zarówno dla samorządu, jak i organizacji pożytku publicznego punktem wyjścia w planowaniu zadań jest rozwiązywanie problemów lokalnej społeczności i podnoszenie jakości jej życia.

 

Spotkanie zakończyła ożywiona dyskusja. Na pytania odpowiadali: Wojciech Kłosowski – koordynator merytoryczny i naukowy projektu Strategii Rozwoju Kultury w województwie mazowieckim na lata 2013-2020oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie: Katarzyna Kęsicka z Biura Programów Europejskich, Dorota Pozorek z Wydziału Współpracy z Zagranicą oraz Michał Jakubowski z Biura Dialogu Obywatelskiego.

  • fot. Monika Sarwińska
  • fot. Monika Sarwińska
  • fot. Monika Sarwińska
  • fot. Monika Sarwińska
  • fot. Monika Sarwińska

Liczba wyświetleń: 414

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.