Z regionu

XIV Dni Bielska

2013.06.24 11:25 , aktualizacja: 2013.06.24 12:54

Autor: Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. www.piotrzgorzelski.pl
  • fot. www.piotrzgorzelski.pl
  • fot. www.piotrzgorzelski.pl

Turniej piłki nożnej rozegrany na „Orliku”, występy artystyczne, pokaz sprzętu wojskowego, konkursy, gry i zabawy to tylko niektóre atrakcje przygotowane z okazji XIV Dni Bielska (pow. płocki). Gościem imprezy integrującej mieszkańców gminy był m.in. marszałek Adam Struzik.

 

Obchody XIV Dni Bielska stały się okazją do zaprezentowania dorobku artystycznego szkół i przedszkoli wyróżnionych w Gminnym Przeglądzie Działalności Artystycznej. Dużą popularnością cieszyły się zawody wędkarskie „Robinson” o puchar wójta oraz koncerty – Orkiestry Wojskowej i Orkiestry Dętej OSP w Bielsku. Swoje umiejętności zaprezentowały też zespoły działające przy lokalnym ośrodku kultury.

 

Marszałek Adam Struzik pogratulował włodarzom gminy efektywnych działań na rzecz integracji społeczności oraz promocji atutów Bielska. – Obchody dni gminy świadczą o chęci pielęgnowania i rozwijania tożsamości regionalnej: zachęcają do bliższego poznawania naszych „małych ojczyzn” – historii, tradycji, atrakcji turystycznych i walorów przyrodniczych oraz dokonań miejscowych artystów – podsumował marszałek. Zwracając się do uczestników imprezy, życzył wszystkim udanej zabawy i realizacji kolejnych ciekawych przedsięwzięć.

Liczba wyświetleń: 251

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.