Z regionu

Ławeczka Pani Miry

2013.06.24 08:05 , aktualizacja: 2013.06.25 10:00

Autor: Eliza Jakubowska, Delegatura w Płocku, Wprowadzenie: Agnieszka Bogucka

W piątkowy wieczór, w płockim amfiteatrze odbył się koncert „Mazowsza” na rzecz ławeczki Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej połączony ze świętowaniem „Sobótki”. W tym roku impreza odbyła się pod hasłem „Wianki z Mirą” i poświęcona była wyjątkowej płocczance.

 

Gwiazdą wieczoru był Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego – oczko w głowie pani Miry, bez której grupa ta nigdy nie osiągnęłaby sukcesów i rozgłosu na całym świecie. Na scenie wystąpili również: Zespół Pieśni i Tańca „Wisła” oraz „Dzieci Płocka”.

 

Biletami wstępu na koncert były cegiełki na budowę pomnika słynnej płocczanki i wieloletniej szefowej „Mazowsza”. Wszystko wskazuje na to, że pomnik  stanie na ulicy Tumskiej, między Novym Kinem Przedwiośnie a Muzeum Mazowieckim i będzie gotowy już na przyszłoroczne Dni Historii Płocka. Będzie to możliwe dzięki wsparciu i hojności licznie zgromadzonej widowni oraz płockim firmom.

 

Patronatem honorowym wydarzenie objął Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, zaś organizatorami koncertu byli: Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Tygodnik Płocki oraz Komitet Budowy Pomnika Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował marszałek Adam Struzik.

  • Fot. UM Płock
  • Fot. UM Płock
  • Fot. UM Płock
  • Fot. UM Płock
  • Fot. UM Płock
  • Fot. UM Płock

Liczba wyświetleń: 418

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.